Wojewoda małopolski Łukasz Kmita w Radio Kraków
2020-11-23

Bieżąca sytuacja epidemiczna w Małopolsce, strategia na najbliższe miesiące w walce z koronawirusem oraz nowe obostrzenia to wiodące tematy poruszone podczas porannej rozmowy z wojewodą małopolskim Łukaszem Kmitą w Radio Kraków.

Wojewoda zapoznał słuchaczy z analizą danych dotyczących epidemii w Małopolsce, zwracając przy tym uwagę na znaczny wzrost liczby ozdrowieńców przy jednoczesnym spadku dynamiki nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

- Przez 7 dni mamy wyleczonych 19 150 osób, zakażonych 12 200. Jest różnica 7000 na korzyść. Spada liczba aktywnych przypadków. To dobre informacje, ale jesteśmy w pełnej gotowości – mówił Łukasz Kmita

Rozmawiano również o szpitalach tymczasowych, które tworzone są w Małopolsce.

- Służba zdrowia musi być przygotowana na trzecią falę. Ostatnio omawialiśmy koncepcję szpitali tymczasowych. Cieszę się, że jest tak dobra współpraca z samorządem Małopolski, samorządem Krakowa i Tarnowa. Z prezydentem Krakowa i Tarnowa uzgodniliśmy etapy otwarcia szpitali tymczasowych. (…) Liczę, że ta zgoda będzie też w innych elementach życia w Małopolsce – dodał wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Wojewoda odniósł się również do nowych zasad bezpieczeństwa wprowadzonych przez polski rząd.

- Rolą premiera jest dalekosiężne spojrzenie. Premier świetnie to robi. Głosy niezadowolenia są. Rozumiem je. Jednak poza granicami naszego kraju jest całkowity lockdown w wielu krajach. (…) Rząd nasz wybrał drogę środka. To odpowiedzialne. Nie wyłączamy gospodarki, nie powodujemy katastrofy gospodarczej jak w innych krajach, ale spokojnie prezentujemy rozwiązania kluczowe. Parząc na sytuację gospodarczą Polski, jesteśmy na drugim miejscu w Europie. To bolesne rozwiązania jednak są optymalne dla całego społeczeństwa. Działania osłonowe rządu wszystkich uspokajają – mówił wojewoda.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy


wojewoda_Ł.Kmita
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj