Wojewoda Łukasz Kmita oddał osocze
2020-11-24

Osocze ozdrowieńców jest cennym darem dla osób zakażonych koronawirusem. Obecnie jest to jedna z najskuteczniejszych metod w walce z tą chorobą. Lekarze apelują do tych, którzy mają COVID-19 za sobą, o gest solidarności i oddawanie osocza. Dziś na ten apel odpowiedział wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

– W Małopolsce już ponad 64 tys. osób pokonało koronawirusa. Oczywiście nie każdy ozdrowieniec może być dawcą osocza. Apeluję jednak do wszystkich, którzy mają zakażenie za sobą, aby – tak, jak ja – podzielili się nabytą odpornością, jeśli tylko ich stan zdrowia na to pozwala. Bardzo proszę o ten szczególny dar mający moc ratowania życia i przywracania nadziei – apeluje wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Oddanie osocza przez ozdrowieńców to wymowny gest podzielenia się sobą z tymi, którzy walczą z koronawirusem. To postawa dowodząca siły, braterstwa i solidarności.

– Głęboko wierzę, że Małopolanie zechcą podzielić się swym osoczem i przystąpią do tej szczególnej sztafety dobra – dodaje wojewoda.

20201124 Osocze 20201124 Osocze 20201124 Osocze 20201124 Osocze
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj