Polska Szczęśliwych Rodzin!
2020-11-30

Polska Szczęśliwych Rodzin to projekt wspierania współpracy pomiędzy organizacjami zajmującymi się polityką prorodzinną w Polsce. Zmiana proponowana przez autorów projektu Polska Szczęśliwych Rodzin polega na postawieniu rodziny w centrum zainteresowania naszej wspólnoty, szczególnie na poziomie samorządowym, który jest najbliżej ludzi i ich codzienności.

− Szczęśliwa rodzina, wychowująca dzieci, jest podstawą bezpieczeństwa i stabilizacji lokalnych wspólnot. Działania mające na celu kształtowanie pozytywnych wzorców rodziny i odpowiedzialnych postaw, które służą codziennej odpowiedzialności za wspólne dobro i los przyszłych pokoleń zasługują na wsparcie tak, by mogły się stać udziałem każdej rodziny – podkreśla wojewoda Łukasz Kmita.

Przedstawiciele administracji i organizacji pozarządowych z województwa małopolskiego obradowali o sposobach na zbudowanie Polski Szczęśliwych Rodzin

  • Ponad 40 osób z organizacji zainteresowanych rozwijaniem działań na rzecz polskich rodzin wzięło w piątek udział w konferencji zorganizowanej przez Fundację Narodowego Dnia Życia.
  • Gospodarzem spotkania był Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita.
  • Uczestnicy zapoznali się z nowymi koncepcjami pracy na rzecz rodziny przygotowanymi przez ekspertów Fundacji oraz wymienili się doświadczeniami zawodowymi.
  • Gościem specjalnym wydarzenia była Dorota Bojemska, przewodnicząca Rady Rodziny działającej przy Premierze.
  • Perspektywę działań biznesu na rzecz rodziny zaprezentował Błażej Marzoch z KGHM.

− Myślenie o rodzinie jako jednym z wielu różnych obszarów polityki samorządowej prowadzi wprost do jej uprzedmiotowienia. W takim wymiarze rodzina staje się jedynie biorcą pomocy. Tymczasem oczywistym jest, że to właśnie szczęśliwa rodzina stanowi de facto sens i cel każdej działalności naszej społeczności. Dobra infrastruktura, szkoły, bezpieczeństwo - wszystkie te działania w ostatecznym rozrachunku służą przecież temu, żeby Polacy byli szczęśliwsi - mówi Jacek Sapa, prezes Fundacji Narodowy Dzień Życia, która jest organizatorem projektu.

− Z badań wynika, że wielu Polaków nie realizuje swoich aspiracji związanych z rodziną - choćby w wymiarze liczby posiadanych dzieci. To nie jest tylko problem braku żłobków, czy zbyt małych mieszkań. Jako społeczność i państwo niewystarczająco dbamy o to, by rodziny czuły się ważne. Chcemy, by dzięki proponowanym przez nas zmianom młodzi Polacy poczuli, że wszyscy dookoła nich dbają i troszczą się, by założyli szczęśliwe rodziny - dokładnie takie, o jakich marzą - dodaje Paweł Woliński, współtwórca projektu.

Za koordynację projektu Polska Szczęśliwych Rodzin odpowiada Fundacja Narodowego Dnia Życia, realizując tym samym swoją statutową działalność. Projekt realizowany jest w ramach grantu pozyskanego w konkursie „Po pierwsze Rodzina!” Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Więcej o projekcie Polska Szczęśliwych Rodzin oraz o spotkaniach liderów działań na rzecz rodziny można przeczytać na stronie http://www.polskaszczesliwychrodzin.pl

O projekcie Polska Szczęśliwych Rodzin

Polska Szczęśliwych Rodzin to projekt realizowany od 2020 roku w ramach konkursu grantowego “Po pierwsze Rodzina!” Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Projekt ma na celu koordynację współpracy między wszystkimi organizacjami zajmującymi się kwestiami polityki rodzinnej w Polsce: w instytucjach publicznych,
w samorządach czy w organizacjach pozarządowych. Międzyorganizacyjna współpraca ma postawić rodzinę w centrum uwagi i wszelkich działań administracji na wszystkich szczeblach jej funkcjonowania.

Profil projektu Polska Szczęśliwych Rodzin na portalu Facebook  

O Fundacji Narodowego Dnia Życia
Fundacja Narodowego Dnia Życia realizuje liczne projekty z zakresu polityki prorodzinnej w Polsce. Fundacja jest organizatorem Narodowego Kongresu Rodziny, Marszy dla Życia i Rodziny oraz kampanii społecznych i konferencji na temat pozytywnych aspektów funkcjonowania rodziny, zarówno o zasięgu ogólnopolskim, jak i lokalnym. Środowisko osób działających obecnie w ramach Fundacji od 2005 roku organizuje obchody Narodowego Dnia Życia a sama Fundacja została założona w 2009 roku. Prezesem zarządu Fundacji jest Jacek Sapa.

www.dzienzycia.pl

20201127 Polska Szczęśliwych Rodzin 20201127 Polska Szczęśliwych Rodzin 20201127 Polska Szczęśliwych Rodzin 20201127 Polska Szczęśliwych Rodzin polska szczesliwych rodzin_logo pion
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj