Spotkanie z przedstawicielami Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Ratowników Medycznych
2020-12-01

Dzisiaj odbyło się spotkanie wojewody małopolskiego Łukasza Kmity oraz wicewojewody Józefa Leśniaka z przedstawicielami Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Ratowników Medycznych, reprezentujących dyspozytornie w Krakowie i Tarnowie. Omówione zostały istotne kwestie związane ze zmianą pracodawcy dyspozytorów z aktualnego czyli dysponenta Państwowego Ratownictwa Medycznego na Małopolski Urząd Wojewódzki. Nie zabrakło również odniesienia o obecnej sytuacji pandemicznej w Małopolsce oraz podkreślenia wkładu Ratowników Medycznych w walce z pandemią.

- Jestem wdzięczny wszystkim ratownikom medycznym za tę ważną walkę, jaką toczycie Państwo każdego dnia z wirusem. Dzięki waszemu poświęceniu i ciężkiej pracy jesteśmy obecnie w procesie stabilizacji jeśli chodzi o pandemię w Małopolsce – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

W spotkaniu wzięli udział także dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Jacek Kowalczyk oraz dyrektor Wydziału Zdrowia Ewa Podłęcka.


20201201 Spotkanie z ratownikami 20201201 Spotkanie z ratownikami 20201201 Spotkanie z ratownikami 20201201 Spotkanie z ratownikami 20201201 Spotkanie z ratownikami
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj