Kolejne rządowe środki dla małopolskich szpitali
2020-12-02

Środki rządowe w wysokości prawie miliona złotych zasilą w sumie dwa szpitale w Małopolsce. Wojewoda małopolski Łukasz Kmita przekazał dotację przyznaną z rezerwy celowej premiera Mateusza Morawieckiego. Dofinansowanie otrzyma Szpital Powiatowy w Chrzanowie oraz Szpital Powiatowy im. Miłosierdzia Bożego w Limanowej.

– Mamy świadomość, że skuteczna walka z koronawirusem wymaga odpowiednich nakładów finansowych, szczególnie w obszarze służby zdrowia. Z tego powodu z satysfakcją przekazuję dotacje dla szpitali powiatowych w Chrzanowie i Limanowej. Środki rządowe, przyznane przez Premiera Mateusza Morawieckiego, usprawnią funkcjonowanie jednostek, a także poprawią jakość świadczeń opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Dotacje zostały przekazane na podstawie umów podpisanych przez wojewodę Łukasza Kmitę z przedstawicielami władz samorządowych – starostą chrzanowskim Andrzejem Urygą i starostą limanowskim Mieczysławem Urygą.

Szpital Powiatowy w Chrzanowie otrzyma 500 tys. złotych na zakup aparatu do USG i respiratora do wentylacji mechanicznej. Aparatura ta będzie wykorzystywana na Oddziale Nefrologii. W istotny sposób ułatwi ona pracę i umożliwi szybkie podejmowanie decyzji o rozpoczęciu leczenia nerkozastępczego hemodializami, co jest szczególnie istotne w odniesieniu do pacjentów zarażonych wirusem SARS-CoV-2.

Do Szpitala Powiatowego im. Miłosierdzia Bożego w Limanowej zostaną przekazane środki w wysokości 433 354,40 złotych. Dzięki nim zakupiony zostanie sprzęt medyczny do wykonywania  badań na obecność wirusa SARS-CoV-2, co w konsekwencji pozwoli zwiększyć liczbę tego rodzaju badań realizowanych przez szpital.

badania foto
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj