Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych w powiecie wadowickim i gminie Alwernia
2020-12-20

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita wraz z posłem na Sejm RP Filipem Kaczyńskim przekazali czeki potwierdzające przyznanie dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych gminom z powiatu wadowickiego.

- Zrównoważony rozwój to idea, która w szczególny sposób przyświeca rządowi premiera Mateusza Morawieckiego. Są miejsca, jak te w gminie Wadowice, które od lat zmagają się z potrzebą konkretnych inwestycji. Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych jest odpowiedzią na te zmagania – mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Uroczystość odbyła się w Urzędzie Miejskim w Wadowicach. Czeki z rąk posła Filipa Kaczyńskiego oraz wojewody Łukasza Kmity odebrali tam samorządowcy z gmin: Wadowice, Stryszów, Mucharz, Lanckorona, Kalwaria Zebrzydowska, Spytkowice oraz powiatu wadowickiego.

Czeki otrzymali przedstawiciele następujących jednostek:

• gminy Wadowice – dofinansowanie w wysokości 10 640 000 zł,

• gminy Stryszów – dofinansowanie w wysokości 7 100 000 zł,

• gminy Mucharz – dofinansowanie w wysokości 1 547 669, 49 zł,

• gminy Lanckorona – dofinansowanie w wysokości 2 622 333,26 zł,

• gminy Kalwaria Zebrzydowska – dofinansowanie w wysokości 3 200 000 zł,

• gminy Spytkowice – dofinansowanie w wysokości 7 500 000 zł,

• gminy Alwernia – dofinansowanie w wysokości 2 000 000 zł,

• powiatu wadowickiego – dofinansowanie w wysokości 6 000 000 zł.

Po południu natomiast wojewoda Łukasz Kmita wraz z posłem Rafałem Bochenkiem oraz Krzysztofem Kozikiem spotkali się z burmistrz Alwerni Beatą Nadzieją-Szpilą. Miejsce spotkania – Szkoła Podstawowa w Grojcu – było nieprzypadkowe. Rozbudowa tejże Szkoły to jedno z zadań, które uzyskało dofinansowanie z RFIL.  

- Środki z RFIL wsparły naszą gminę i pozwolą zakończyć rozbudowę szkoły o sale lekcyjne i nowoczesną halę sportową. Mieszkańcy Grojca czekali 30 lat na tę inwestycję – podkreśla burmistrz Alwerni Beata Nadzieja-Szpila.

Z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w powiecie wadowickim zostaną zrealizowane takie zadania jak budowa szkolnej hali sportowej, rozbudowa sieci kanalizacyjnej i sanitarnej, budowa sali widowiskowej, budowa oświetlenia ulicznego czy utworzenie systemu monitoringu miejskiego. Wszystko zatem, co bezpośrednio służy Mieszkańcom.

Przypomnijmy: wczoraj wojewoda małopolski Łukasz Kmita przekazał czeki potwierdzające przyznanie dofinansowanie w ramach RFIL samorządom z powiatów oświęcimskiego i gorlickiego (https://muw.pl/PressArticlePage.aspx?id=12699).


RFIL_Wadowice_Alwernia RFIL_Wadowice_Alwernia RFIL_Wadowice_Alwernia RFIL_Wadowice_Alwernia RFIL_Wadowice_Alwernia RFIL_Wadowice_Alwernia RFIL_Wadowice_Alwernia
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj