Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych w subregionie tarnowskim
2020-12-21

- Nowy budynek Starostwa Powiatowego; nowe przedszkole, stołówka szkolna, biblioteka, żłobek i zakład opiekuńczo-leczniczy; modernizacja dróg i infrastruktury sportowej; doposażenie Szpitala w Brzesku i przeprowadzenie w nim remontu; remont szkoły i remizy; rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej, a nawet budowa punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych… To inwestycje, które znalazły się na liście 40 zadań z subregionu tarnowskiego z dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Ich wspólnym celem jest poprawa komfortu codziennego funkcjonowania Mieszkańców – mówił II wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz, wręczając czeki potwierdzające przyznanie dofinansowania z RFIL.

Uroczystość odbyła się w delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie. Uczestniczyli w niej również parlamentarzyści: posłanki Józefa Szczurek - Żelazko i Anna Pieczarka oraz posłowie Wisław Krajewski i Stanisław Bukowiec. Czeki otrzymali samorządowcy z powiatów tarnowskiego, dąbrowskiego, bocheńskiego oraz brzeskiego.

- Zgodnie z założeniami rządu Pana Premiera Mateusza Morawieckiego Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych staje się dla samorządów tarczą, wspierającą je w trudnych czasach pandemii. W ciągu niespełna czterech miesięcy na konta małopolskich samorządów przelaliśmy blisko miliard złotych. Środki te będą nie tylko poprawiać bezpieczeństwo Mieszkańców czy funkcjonalność budynków użyteczności publicznej, ale także napędzać gospodarkę i wspierać lokalne firmy – podkreśla wicewojewoda Ryszard Pagacz.

Lista zadań z subregionu tarnowskiego, które otrzymały dofinansowanie w ramach drugiego naboru do RFIL

20201221 Czeki Tarnów 20201221 Czeki Tarnów 20201221 Czeki Tarnów 20201221 Czeki Tarnów 20201221 Czeki Tarnów 20201221 Czeki Tarnów 20201221 Czeki Tarnów 20201221 Czeki Tarnów
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj