Wideokonferencja z dyrektorami małopolskich szpitali węzłowych
2021-01-06

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita odbył wczoraj wideokonferencję z dyrektorami małopolskich szpitali węzłowych. Jest ich w Małopolsce 30. Szpitale te prowadzą szczepienia przeciw COVID-19 dla grupy zero.

Szpitale węzłowe szczepią swój personel, ale także personel innych jednostek, m.in. szpitali, przychodni i aptek. Szczepienia w Małopolsce przebiegają prawidłowo. Dyrektorzy małopolskich placówek nie zgłaszają problemów, wskazując na rosnące zainteresowanie wśród swoich pracowników.

- Dziękuję wszystkim małopolskim szpitalom węzłowym za zaangażowanie w realizację programu szczepień. To wielkie przedsięwzięcie logistyczne. Dlatego tak ważna jest ścisła współpraca zaangażowanych podmiotów, jak również wymiana informacji oraz monitorowanie przebiegu całej akcji – podkreśla wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

W wideokonferencji uczestniczył również zastępca dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego MUW Michał Jamka, którego wojewoda Łukasz Kmita powołał na swojego pełnomocnika do spraw realizacji Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 w województwie małopolskim. Do zadań pełnomocnika należy głównie analizowanie, monitorowanie i ocena aktualnego stanu akcji szczepień przeciw COVID-19 w Małopolsce, a także wspieranie w razie potrzeby dystrybucji szczepionek, jak również współpraca z Agencją Rezerw Materiałowych i Inspekcją Farmaceutyczną.

20210105 wideokonferencja z dyrektorami szpitali 20210105 wideokonferencja z dyrektorami szpitali 20210105 wideokonferencja z dyrektorami szpitali 20210105 wideokonferencja z dyrektorami szpitali 20210105 wideokonferencja z dyrektorami szpitali 20210105 wideokonferencja z dyrektorami szpitali
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj