Ogólnopolski Projekt „Kobiety Straży 2021”
2021-01-12

Mówią, że najważniejsze jest dla nich dobro drugiego człowieka – jego zdrowie i życie. Dlatego są gotowe nieść pomoc nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Zawsze odważne i wierne dewizie „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”, która od pokoleń łączyła Ochotnicze Straże Pożarne. Druhny z OSP Maków Dolny i bohaterki ogólnopolskiego projektu „Kobiety Straży 2021”, bo o nich mowa, odwiedziły dziś Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie. W spotkaniu z wojewodą małopolskim Łukaszem Kmitą uczestniczył również prezes zarządu jednostki OSP Maków Dolny Mateusz Szklarczyk.

W ramach czwartej już edycji projektu powstał wyjątkowy kalendarz, prezentujący, jak wygląda strażacka służba i jak ogromną rolę odgrywają w niej kobiety, które coraz chętniej wstępują w szeregi Ochotniczych Straży Pożarnych. Patronat nad tym wyjątkowym projektem objął m.in. wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

- Bardzo dziękuję za zaangażowanie, z jakim działają Panie na rzecz Mieszkańców. Dziękuję również za niezwykle kreatywny pomysł popularyzowania idei, która wpisana jest w ten szczególny rodzaj służby, jaką są Ochotnicze Straże Pożarne. Zdjęcia opublikowane w kalendarzu są dowodem dumy z jednostki, którą Panie reprezentują. Stanowią zarazem piękny przykład lokalnego patriotyzmu. Dziękuję Panu Prezesowi za zainicjowanie tej akcji, nad którą z przyjemnością objąłem patronat honorowy. Jestem przekonany, że także na Państwa jednostkę będziemy mogli liczyć, organizując dowozy Mieszkańców do punktów szczepień. To jeden z obszarów, w których wsparcie OSP jest nieodzowne, a zarazem najskuteczniejsze – mówił wojewoda Łukasz Kmita.

Projekt ma również dodatkowy wymiar. Całość funduszy pozyskanych z rozprowadzenia kalendarza, który jest głównym materiałem promocyjnym projektu, będzie przeznaczona na adaptację niewykończonych pomieszczeń na poddaszu budynku, stanowiącego siedzibę jednostki. Planowane jest przygotowanie pomieszczenia do ćwiczeń, gdzie będą się odbywać warsztaty z pierwszej pomocy. Powstanie również łazienka wraz z pralnią oraz magazyn na sprzęt.

20210112 OSP Maków 20210112 OSP Maków 20210112 OSP Maków 20210112 OSP Maków
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj