Bezpieczeństwo podczas Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem
2021-01-15

Organizacja zabezpieczenia Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem była tematem dzisiejszego posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, zwołanego przez wojewodę małopolskiego Łukasza Kmitę. Puchar rozpoczyna się dziś i będzie trwał do niedzieli. Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną wydarzenie to odbędzie się bez udziału publiczności.

Na  spotkaniu omówiono szereg aspektów składających się na sprawne i bezpieczne przeprowadzenie imprezy. Dlatego też w posiedzeniu WZZK wzięli udział: małopolski państwowy wojewódzki inspektor sanitarny Jarosław Foremny, zastępca komendanta wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Piotr Morajko, zastępca Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Piotr Słowiak, dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie Tomasz Pałasiński, starosta powiatu tatrzańskiego Piotr Bąk oraz zastępca burmistrza miasta i gminy Zakopane Tomasz Filar.

- W najbliższych godzinach oczy całej Polski, ale i świata będą skierowane na Zakopane. Oczywiście mamy sytuację epidemiczną, w związku z czym zupełnie inaczej będzie wyglądał ten Puchar Świata w skokach narciarskich. Co roku wydarzenie to przykuwa uwagę dużej liczby osób – również Mieszkańców Małopolski. Jestem przekonany, że dzięki małopolskim służbom jesteśmy przygotowani na profesjonalne zabezpieczenie tego ważnego wydarzenia – mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

- Akcja zabezpieczająca została dokładnie opracowana i przygotowana. Do zabezpieczenia Pucharu Świata zostały rozdystrybuowane wystraczające siły Policji głównie w Zakopanem, ale nie tylko – tak, aby to wydarzenie odbyło się w najbezpieczniejszy sposób. Jesteśmy przygotowani do każdego wariantu zabezpieczenia – mówił zastępca komendanta wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Piotr Morajko.20210115 Wideokonferencja 20210115 Wideokonferencja 20210115 Wideokonferencja
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj