Posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Małopolskiego
2021-01-20

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita uczestniczył w posiedzeniu Konwentu Powiatów Województwa Małopolskiego. Spotkanie odbyło się w formule wideokonferencji. Przewodniczył mu starosta krakowski Wojciech Pałka, który pełni funkcję przewodniczącego tego gremium.

– Przy tej okazji chcę serdecznie podziękować Państwu starostom, którzy są organami założycielskimi dla szpitali, za bardzo dobrą współpracę w obszarze budowy systemu łóżek COVID-owych. Obecnie jesteśmy na etapie szczepień w domach pomocy społecznej. Dziękuję za zaangażowanie w tą akcję – mówił małopolski Łukasz Kmita.

Poza zagadnieniami związanymi z epidemią koronawirusa wojewoda omówił również szeroką ofertę programów rządowych skierowanych w sposób szczególny do władz samorządowych. Zaliczyć można do nich kolejne dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, zabezpieczenie środków na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym budowę przejść dla pieszych, czy też program zakładający wsparcie rządowe dla gmin górskich.

W programie dzisiejszego posiedzenia Konwentu Powiatów Województwa Małopolskiego znalazło się również przedstawienie informacji i kluczowych problemów związanych z przebiegiem i zakresem kontroli projektów programu Małopolska Chmura Edukacyjna, omówienie realizacji projektu LIFE EKOMAŁOPOLSKA i przedyskutowanie spraw bieżących.

20210120 Konwent Powiatów 20210120 Konwent Powiatów 20210120 Konwent Powiatów 20210120 Konwent Powiatów
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj