Z najlepszymi życzeniami dla wszystkich Babć i Dziadków
2021-01-21

- Drogie Babcie i Drodzy Dziadkowie, w dniu Waszego święta - w imieniu wszystkich wnucząt z Małopolski - składam najserdeczniejsze życzenia: sił, zdrowia i energii, radości w sercu i optymizmu, wszelkiej pomyślności – życzy wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Z okazji tego wyjątkowego święta wojewoda rozmawiał za pośrednictwem wideokonferencji z Państwem Zofią i Andrzejem Żurkami z Olkusza. Państwo Żurkowie cieszą się na co dzień pięciorgiem wnucząt. Spotkanie z wojewodą Łukaszem Kmitą stało się impulsem do wspomnień, a także sposobnością do wyrażenia dumy z dużej rodzinny oraz opowiedzenia o planach i nadziejach na nadchodzące tygodnie.

- Jesteśmy na co dzień wspierani ich pomocą, ich radą – tak o wnukach mówiła Pani Zofia Żurek.

- Ja uważam, że największą dumą dla mnie jest to, że mamy tych wnuczków pięciu. Czterdzieści pięć lat żyjemy razem z żoną i nie słyszałem jeszcze, żeby któryś z wnuczków powiedział do mnie: „dziadek” albo „babka”. Mówią: „dziadziuś” i „babcia” – i to mnie cieszy – opowiadał Pan Andrzej Żurek.

- A to, co wynieśli z domu, i widząc przykład Państwa, też będą w swoich rodzinach powielali: serdeczność, życzliwość i dobro – skomentował wojewoda małopolski.

Rozmowę wojewody Łukasza Kmity z Państwem Żurkami można zobaczyć tutaj: https://youtu.be/DTD1BJk8zAs

Nie ma wątpliwości, że dla młodego pokolenia Babcia i Dziadek są prawdziwym autorytetem i wzorem do naśladowania. To oni także mają szczególnie cenny dar dla swoich wnucząt: czas, serce i zawsze serdeczny uśmiech.

O to, za co kochamy naszych Dziadków, zapytaliśmy dzieci z Przedszkola nr 10 w Olkuszu. Z uśmiechem opowiadali, że kochają swoje Babcie i Dziadków za to, że grają z nimi w gry, zabierają na spacer, pysznie gotują i pozwalają łobuzować. Lubią także spędzać z nimi czas, który wykorzystują na rysowanie, układanie puzzli, wspólne gotowanie czy grę w piłkarzyki.

Babcie i dziadkowie – wzór do naśladowania, ciepłe dłonie do przytulania i najpiękniejsze wsparcie podczas codziennych zmagań wnuczek i wnuków. O tym, jak są ważni i potrzebni, w naszym filmie: https://youtu.be/HS_dIp5FCLw

Dzień Babci i Dziadka 2021
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj