Rocznica urodzin Wincentego Witosa
2021-01-24

147. rocznica urodzin Wincentego Witosa zgromadziła w Wierzchosławicach przedstawicieli władz państwowych oraz członków i sympatyków NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”, choć w związku z pandemią tegoroczne obchody miały wymiar przede wszystkim symboliczny. W uroczystościach uczestniczył II wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz, który złożył kwiaty w imieniu wojewody małopolskiego Łukasza Kmity.

Specjalny list do zebranych skierował prezydent Andrzej Duda, który odczytał zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP.

- W wolnej Polsce to miejsce stało się miejscem szerokich zgromadzeń, skupiających rolników z całego kraju, samorządowców i przedstawicieli najwyższych polskich władz. Przybywali tu Prezydenci Rzeczypospolitej, ja również gościłem tu kilkakrotnie. W tym roku, z powodu pandemii, to spotkanie ma skromniejszy wymiar, ale tym silniejsze jest poczucie wagi tego wydarzenia oraz więzi jednoczących nas wszystkich, także tych, którzy nie mogą być tutaj obecni. Łączę się z Państwem serdecznymi myślami w tej szczególnej chwili – napisał prezydent.

- Hołdujemy tradycję, hołdujemy pamięć o Wincentym Witosie. Wracamy pamięcią do jego idei, żeby chłop „żywiąc i broniąc” dbał o poczucie patriotyzmu wśród młodzieży, wśród wszystkich Polaków – mówił wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

Zachęcamy do obejrzenia materiału w „Kronice” TVP3 Kraków:
https://krakow.tvp.pl/51951544/rolnicy-pamietaja-o-ojcu-polskiej-wsi

Wierzchosławice_2021.6Wierzchosławice_2021.7Wierzchosławice_2021.2Wierzchosławice_2021.5Wierzchosławice_2021.4Wierzchosławice_2021
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj