Premier Mateusz Morawiecki: w każdym województwie co najmniej jeden punkt mobilny
2021-02-18

- To może być bardzo przydatna „instytucja na kołach”. W każdym województwie chcemy zrobić co najmniej jeden taki punkt mobilny dla osób różnych, które mają kłopot z dojechaniem do miejsc szczepień – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Krakowie. Prezes Rady Ministrów odwiedził krakowski Szpital Uniwersytecki. Obecny był także szef kancelarii premiera minister Michał Dworczyk oraz wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Premier wyraził nadzieję na szybkie pozyskanie zamówionych i przedpłaconych szczepionek. 

Prowadzone aktualnie działania mają na celu przygotowanie się na czas gdy dostawy dotrą do Polski. Dzięki przygotowywanej obecnie logistyce szczepień możliwe będzie włączenie w proces szczepienia około 10 mln osób miesięcznie.

W najbliższym czasie, decyzją Agencji Rezerw Materiałowych, przygotowanych zostanie 16 mobilnych punktów szczepień. Punkty takie, stworzone na bazie kontenera morskiego, to konstrukcja pozwalająca na wydzielenie nie tylko gabinetu lekarskiego ale także poczekalni i gabinetu szczepień. Znajdują się tam również pomieszczenie magazynowe i techniczne.


PMM w SU KrakówPMM w SU Kraków3PMM w SU Kraków1PMM w SU Kraków2
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj