Masowy punkt szczepień w krakowskiej Tauron Arenie: razem jesteśmy silniejsi
2021-03-29

– W kolejnych tygodniach do Polski dotrą duże ilości szczepionek przeciwko Covid-19. Naszym celem jest mocne przyspieszenie procesu szczepień w Małopolsce i w Krakowie. W krakowskiej Tauron Arenie powstanie duży punkt do szczepień populacyjnych. Chciałbym, aby Kraków był pierwszym dużym miastem wojewódzkim masowo zaszczepionym. To pozwoli szybciej odbudować potencjał turystyczny naszego regionu – mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita na briefingu prasowym, w którym uczestniczyli również prezydent Krakowa Jacek Majchrowski oraz dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie Marcin Jędrychowski.

Jak podał wojewoda, w Małopolsce zostało wykonanych blisko 0,5 mln szczepień, co plasuje nas na piątym miejscu w Polsce. W związku z planowanym zwiększeniem liczby dostaw szczepionek konieczne jest rozbudowanie potencjału małopolskich punków szczepień. Krakowska Tauron Arena jest doskonałym obiektem, którego kubatura pozwoli uruchomić masowy punkt szczepień, a tym samym znacząco zwiększyć liczbę osób zaszczepionych.

– Dziękuję władzom samorządowym Małopolski i Krakowa oraz Medykom za udostępnienie infrastruktury i organizację szczepień. Dziękuję za owocną współpracę. Razem jesteśmy silniejsi – dodał wojewoda Łukasz Kmita.

– W Tauron Arenie zostaną wybudowane najprawomocniej cztery duże punkty szczepień. Jest tutaj olbrzymi parking na prawie 300 miejsc, więc mieszkańcy będą mogli podjechać swoimi samochodami. Wszystko będzie zorganizowane w taki sposób, aby nie było problemu z przepływem osób chętnych do szczepienia. W miarę potrzeb i możliwości miasto oddaje do dyspozycji również ZOL przy ulicy Wielickiej i centrum kongresowe ICE, gdzie również mogłyby być zorganizowane punkty szczepień – podkreśla prezydent Jacek Majchrowski.

Kluczowe znaczenie odegra w tych działaniach Szpital Uniwersytecki w Krakowie. To ta placówka była pierwszą w Małopolsce, gdzie wykonane zostało szczepienie przeciw SARS-CoV-2. Teraz ten szpital podejmie się zadania utworzenia masowego punktu szczepień – o potencjale, który pozwoli szczepić możliwie największą liczbę osób.

– Ze swojej strony zapewniam, że na ile to będzie możliwie, to zorganizujemy w Tauron Arenie punkt szczepień w najbardziej profesjonalny sposób. Dla nas, jako Szpitala Uniwersyteckiego, jest to pewnego rodzaju wyzwanie, bo jesteśmy przyzwyczajeni do działań w obrębie budynków i infrastruktury medycznej. (…) W Tauron Arenie będziemy mogli szczepić nawet do 2 tys. osób dziennie, stąd założenie jest takie, że ograniczymy szczepienia w dotychczasowych lokalizacjach – mówił Marcin Jędrychowski, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

20210329 Briefing Tauron szczepienia 20210329 Briefing Tauron szczepienia 20210329 Briefing Tauron szczepienia 20210329 Briefing Tauron szczepienia 20210329 Briefing Tauron szczepienia 20210329 Briefing Tauron szczepienia 20210329 Briefing Tauron szczepienia 20210329 Briefing Tauron szczepienia 20210329 Briefing Tauron szczepienia 20210329 Briefing Tauron szczepienia
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj