Rządowe wsparcie dla subregionu tarnowskiego
2021-04-01

Budowa świetlicy w Melsztynie, rozbudowa szkoły podstawowej w Brzozowej czy budowa Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Wierzchosławicach, to tylko przykłady inwestycji, które otrzymają dofinansowanie. Do Małopolski w ramach kolejnego rozstrzygnięcia Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych trafi ponad 220 milionów złotych. Subregion tarnowski otrzyma 56 milionów złotych.

II wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz gościł dziś w regionie tarnowskim, by przekazać wyniki rozstrzygnięcia kolejnej transzy środków w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W briefingu prasowym wzięli udział parlamentarzyści:  Józefa Szczurek Żelazko, Stanisław Bukowiec i Wiesław Krajewski.

- Rząd premiera Mateusza Morawieckiego wspiera inicjatywy samorządowców, bezpośrednio kierując środki na przedsięwzięcia, które samorządy określają jako najważniejsze. To zadania, które rozwijają drogi, służą poprawie stanu zaopatrzenia szpitali powiatowych. To również środki na rozwój turystyki i szereg dziedzin, które dla mieszkańców są potrzebne – mówił II wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

- Gratuluję wszystkim samorządom, które otrzymały środki. Jesteśmy przekonani, że dofinansowanie inwestycji będzie doskonałą formą pomocy dla lokalnych przedsiębiorców – dodał II wicewojewoda.

Wyniki II konkursu w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – lista zadań dofinansowanych w województwie małopolskim

20210401 Briefing Wicewojewody Pagacza w Tarnowie20210401 Briefing Wicewojewody Pagacza w Tarnowie_420210401 Briefing Wicewojewody Pagacza w Tarnowie_220210401 Briefing Wicewojewody Pagacza w Tarnowie_120210401 Briefing Wicewojewody Pagacza w Tarnowie_320210401 Briefing Wicewojewody Pagacza w Tarnowie_5
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj