Wyniki konkursu w ramach programu „Sport dla Wszystkich” w 2021 r.
2021-04-14

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wesprze 320 podmiotów, które spełniły kryteria formalno-merytoryczne określone w programie „Sport dla Wszystkich”. Kwota dofinansowania w roku 2021 wynosi 24 mln zł.

- Dzięki wsparciu z budżetu państwa zwiększamy aktywność fizyczną Polaków, tworzymy warunki do aktywnego spędzania czasu wolnego i przekazujemy edukacyjne wartości sportu – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Jak dodaje, sport wpływa nie tylko na rozwijanie sprawności fizycznej, ale jest też podstawą prowadzenia zdrowego trybu życia, pomagając zapobiegać chorobom cywilizacyjnym. Dzięki niemu uczymy się współzawodnictwa i współpracy.

- Sport dotyczy nas wszystkich, dlatego jednym z priorytetów programu, na który rząd przeznaczył w tym roku 24 mln zł, jest zachęcanie do aktywności fizycznej rodzin, seniorów, a także dzieci i młodzieży – tłumaczy wojewoda Łukasz Kmita.

Kto otrzyma wsparcie?

Dofinansowania na zadania realizowane w ramach programu „Sport dla Wszystkich” otrzyma 320 organizacji pozarządowych realizujących zadania w zakresie upowszechniania sportu i kultury fizycznej. W szczególności są to podmioty o zasięgu ogólnopolskim, posiadające odpowiednie (ponadregionalne i wojewódzkie) struktury organizacyjne, tj. związki stowarzyszeń, stowarzyszenia, fundacje.

Zadania dofinansowane w ramach konkursu:

- upowszechnianie sportu w rodzinie oraz w różnych grupach społecznych,

- upowszechnianie sportu w środowisku wiejskim,

- wspieranie organizowanych w Polsce sportowych przedsięwzięć realizowanych w ramach rządowego programu „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą”,

- wspieranie projektów sportu dla wszystkich realizowanych przez fundacje działające w obszarze kultury fizycznej.

Nawet 3,5 mln zł dla jednej organizacji

Kwoty dofinansowania jednej organizacji w ramach programu „Sport dla Wszystkich” w 2021 r. wynoszą minimum 4 tys. zł.

Największe wsparcie otrzyma Krajowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe – 3,5 mln zł.

Kwotę 700 tys. zł rząd przeznaczy na wsparcie Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking i 450 tys. zł na dofinansowanie działalności Polskiego Związku Rugby.

Więcej informacji jest dostępnych TUTAJ. 


Sport dla Wszystkich
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj