Silne wsparcie dla szpitala w Nowym Sączu
2021-04-23

Od ponad roku mierzymy się z epidemią koronawirusa. Po ponad dwunastu miesiącach zmagań jesteśmy jednak bogatsi w wiedzę dotyczącą wymagań, jakie stawia przed nami COVID-19. Jednym z nich jest dostępność do nowoczesnej aparatury medycznej, która umożliwia powrót do zdrowia pacjentów zakażonych wirusem Sars-CoV-2. Właśnie taki sprzęt dla Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu przekazał dzisiaj wicewojewoda małopolski Józef Leśniak. W spotkaniu uczestniczyli dyrektor szpitala Lidia Zelek oraz ordynator Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii dr Dariusz Lupa.

- Praca personelu medycznego jest bezcenna. Wiedza, doświadczenie, poświęcenie to cechy, za które należą się szczególne podziękowania wszystkim troszczącym się o pacjentów leczących się tutaj, w Nowym Sączu. Wierzę, że przekazany dzisiaj sprzęt będzie realnym wsparciem Państwa pracy - mówi wicewojewoda J. Leśniak podczas uroczystości. 

Za pośrednictwem Wojewody Małopolskiego do Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego trafił aparat do terapii nerkozastępczej (tzw. dializy), trzy respiratory oraz trzy kardiomonitory. Sprzęt przekazała Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych. Będzie on służył właśnie pacjentom z COVID-19. Łączna wartość przekazanych dzisiaj urządzeń to ponad 500 tys. zł. 

To nie pierwsze wsparcie dla szpitala zapewniającego łóżka dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia lub zakażonych wirusem Sars-CoV-2. W 2020 r. z rezerwy celowej na działania związane z COVID-19 przekazano placówce blisko 630 tys. zł. Dofinansowanie to pozwoliło miedzy innymi na zakup środków ochrony osobistej, środków do dezynfekcji, a także pulsoksymetrów, pomp infuzyjnych, defibrylatorów, kardiomonitorów oraz aparatu RTG. 

Szerokie wsparcie zapewniła także Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych, która przekazała jak dotąd, oprócz oddanego dzisiaj sprzętu, m.in. kardiomonitory i zestawy do tlenoterapii wysokoprzepływowej.

DSC_2348 Nowy SączDSC_2343 Nowy SączDSC_2346 Nowy SączDSC_2596 Nowy SączDSC_2604 Nowy SączDSC_2618 Nowy SączDSC_2577 Nowy SączDSC_2571 Nowy Sącz
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj