Małopolska sztafeta flag
2021-05-01

To była wielka małopolska sztafeta flag!

Już jutro świętować będziemy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji przez wszystkie powiaty naszego województwa przeszła sztafeta flag. Nasza biało-czerwona niesiona przez harcerzy, przekazywana z rąk do rąk kolejnych zastępów i hufców, dotarła także i na ul. Basztową do Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.

 Wojewoda małopolski Łukasz Kmita odebrał ją z rąk komendantów ZHP Chorągwi Krakowskiej oraz Okręgu Małopolskiego ZHR.  

Jak wyglądała ta patriotyczna sztafeta? Zachęcamy do obejrzenia filmu: https://fb.watch/5cSWiyzJAg/

 Z okazji 17. rocznicy Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, harcerze i harcerki dostarczyli także 1700 flag ufundowanych przez Wojewodę Małopolskiego. 

  - Małopolscy harcerze służą pomocą w każdych okolicznościach. Także tych trudnych związanych z trwającą epidemią. Polska flaga trafiła do wszystkich, którzy zgłosili chęć jej otrzymania. To iskierka nadziei i szczęścia przypominająca o tym, że radosny patriotyzm jest ideą bliską nam wszystkim – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita. 

„1700 flag na 17. rocznicę Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej” to już kolejna, wspólna inicjatywa Wojewody Małopolskiego oraz małopolskich harcerzy. W ubiegłych latach, w ramach radosnego świętowania Dnia Flagi, został pobity rekord na najdłuższą flagę Rzeczypospolitej Polskiej. 


Sztafeta flagFlagi_od_Wojewody Flagi_od_Wojewody Flagi_od_Wojewody Flagi_od_Wojewody Flagi_od_Wojewody Flagi_od_Wojewody
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj