Punkt Szczepień Powszechnych w Trzebini otwarty
2021-05-19

W Małopolsce otwierane są kolejne Punkty Szczepień Powszechnych. Działa ich już prawie 40. Powstały w obiektach sportowych, domach kultury, placówkach edukacyjnych. Dzisiaj pierwsze osoby zaszczepiły się w Szkole Podstawowej nr 8 w Trzebini.

W uroczystym otwarciu tego Punktu Szczepień Powszechnych udział wzięli: wojewoda małopolski Łukasz Kmita, starosta chrzanowski Andrzej Uryga, burmistrz Trzebini Jarosław Okoczuk i dyrektor Szpitala Powiatowego w Chrzanowie Artur Baranowski.

Punkt Szczepień Powszechnych w Trzebini to kolejny element walki z koronawirusem. Tylko dzięki szczepieniom możemy wygrać tę nierówną walkę. Epidemia traci na sile. Zmniejszyła się liczba nowych zakażeń, a liczba pacjentów z COVID-19 przebywających w małopolskich szpitalach spadła już znacznie poniżej 900. Ale wciąż należy pamiętać o zagrożeniu, jakie niesie ze sobą COVID-19. Szczepienia to wyraz odpowiedzialności nie tylko za nas samych, ale także za naszych najbliższych. Pamiętajmy o nich, przychodząc w takie miejsca jak to. Zachęcam wszystkich Mieszkańców powiatu chrzanowskiego i wszystkich Małopolan do rejestrowania się na szczepienia – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Oprócz tego punktu, który dzisiaj jest uruchamiany, na terenie naszego powiatu działa Punkt Szczepień Powszechnych w Chrzanowie przy ul. Sokoła 24. Mam nadzieję, że nasi Mieszkańcy będą chcieli się szczepić, ponieważ pandemia pewnie jeszcze z nami pozostanie. Wirus jest bezwzględny i paraliżuje nasze życie. Proszę, dokonujmy szczepień, bo jest to nasze bezpieczeństwo i lepsza przyszłość – przyznaje starosta chrzanowski Andrzej Uryga.

Nowo otwarty Punkt Szczepień Powszechnych w Trzebini znajduje się w dogodnej dla mieszkańców lokalizacji. Budynek Szkoły Podstawowej nr 8 w Trzebini (skrzydło byłego Gimnazjum) jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W pełni przygotowane są zespoły szczepiące i obsługujące. W jeden dzień będzie mogło się tam zaszczepić nawet 450 osób.

Cieszę się niezmiernie, że mamy możliwość zaoferowania wszystkim Mieszkańcom gminy Trzebinia możliwość szybkiego dostępu do tego, aby się zaszczepić. W trwającej pandemii wiem, jak to jest ważne, dlatego serdecznie zachęcam, by skorzystali Państwo z tego punktu. To niepowtarzalna okazja do tego, by zabezpieczyć się na przyszłość – dodaje burmistrz Jarosław Okoczuk.

Operatorem wykonującym szczepienia w Trzebini jest Wielospecjalistyczna Poradnia Lekarska VITALIS.

Od początku funkcjonowania Narodowego Programu Szczepień w powiecie chrzanowskim podano 45 407 dawek szczepionki (12 151 osób jest w pełni zaszczepionych). Pod względem liczby wykonanych szczepień powiat chrzanowski znajduje się na szóstym miejscu (po Krakowie – 545 738 szczepień, powiatach: krakowskim, nowotarskim, nowosądeckim, Tarnowie).

W całej Małopolsce podano łącznie 1 299 857 dawek szczepionek, a w całym kraju 16 043 547. Liczba osób w pełni zaszczepionych w naszym województwie wynosi 355 141.

Trzebinia_Punkt_Szczepień Trzebinia_Punkt_Szczepień Trzebinia_Punkt_Szczepień Trzebinia_Punkt_Szczepień Trzebinia_Punkt_Szczepień Trzebinia_Punkt_Szczepień Trzebinia_Punkt_Szczepień Trzebinia_Punkt_Szczepień kolejny małopolski PSP Trzebinia
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj