Wojewoda małopolski w Radiu Kraków: Ruszają kolejne Punkty Szczepień Powszechnych
2021-05-19

Na terenie Małopolski ruszają kolejne Punkty Szczepień Powszechnych. Jak przekazał wojewoda Łukasz Kmita w Radiu Kraków, do końca maja w naszym województwie powinny działać 43 takie placówki.

Mamy po 130-150 zachorowań dziennie w Małopolsce. To dobra prognoza. Przypominam jednak, że 850 osób jest w szpitalach w Małopolsce. Zajętość łóżek dziennie spada, ale to dalej prawie 1000 hospitalizowanych osób. Ponad 100 osób jest pod respiratorami – mówi wojewoda Łukasz Kmita.

W Małopolsce działa już prawie 40 Punktów Szczepień Powszechnych. Wczoraj pierwsze osoby zaszczepiły się w Trzebini. Wojewoda pytany w Radiu Kraków o to, kiedy nastąpi otwarcie ostatniego z 43 punktów, odpowiedział, że chwila ta nadejdzie wraz z końcem miesiąca.

– Ostatnie sprawdzenia trwają po stronie NFZ. Chciałbym, żeby to było jak najszybciej, ale dostawy szczepionek powodują, że nie chcemy działać na pół gwizdka. Jestem przekonany, że może półtora tygodnia i powinny działać wszystkie Punkty Szczepień Powszechnych – tłumaczy Łukasz Kmita.

 Jak uważa wojewoda Kmita, to od nas zależy, czy będziemy zmuszeni do zmierzenia się z czwartą falą epidemii.

– Robimy wszystko, żebyśmy byli przygotowani na ewentualną falę. Nie wiemy też, jakie będą mutacje wirusa – przyznał wojewoda, podkreślając, że jedyną bronią w walce z epidemią są szczepienia.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy. 

20210215_Wojewoda w RadioKraków
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj