Wizyta Prezydenta RP Andrzeja Dudy w województwie małopolskim
2021-05-20

Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził dzisiaj Małopolskę. W imieniu wojewody małopolskiego Łukasza Kmity towarzyszył mu II wicewojewoda Ryszard Pagacz.

Prezydent Andrzej Duda przebywał m.in. w części Uzdrowiskowej Kopalni Soli w Wieliczce, gdzie prowadzona jest rehabilitacja pacjentów po przebyciu COVID-19. Podziemne Uzdrowisko Kopali Soli „Wieliczka” jest jedynym ośrodkiem tego typu w Polsce.

– Rozmawiałem z pacjentami. Pytałem, czy są z tej terapii zadowoleni, czy im pomaga, czy odczuwają dobroczynne skutki terapii. Powiedzieli, że zdecydowanie tak, że to są zajęcia, które przynoszą im ulgę i dzięki niej znacznie szybciej wracają do zdrowia – powiedział Prezydent Andrzej Duda.

Prezydent RP podziękował zarządowi kopalni i uzdrowiska oraz personelowi medycznemu za zaangażowanie w walkę z pandemią. Zaznaczył też, że wielicki mikroklimat i niesamowite otoczenie dają znakomite efekty fizjoterapeutyczne.

Prezydent RP złożył także wizytę na terenie przebudowy mostu na Dunajcu w gminie Wierzchosławice. Jak podkreślił, konieczność stworzenia możliwości przedostania się na drugą stronę rzeki była oczywista i niezwykle pilna.

– Bardzo się cieszę, że ta inwestycja jest realizowana – podkreślił Andrzej Duda.

Następnie Prezydent udał się do Tarnowa.

– Bardzo się cieszę, że mogę dziś odwiedzić firmę znaną w całej Polsce, firmę Bruk-Bet, która ma swoje główne miejsce i narodziła się w Niecieczy, a dziś jesteśmy, śmiało można powiedzieć, w wielkich zakładach – przekazał Andrzej Duda.

Firmę Bruk-Bet stworzył w latach 80-tych ubiegłego wieku Krzysztof Witkowski. Specjalista ds. betonu zajął się produkcją elementów z betonu, kostek brukowych i chodników. Jak podkreślił Prezydent, dziś jest to nie tylko wielka firma, szereg zakładów produkujących kostki brukowe, elementy rur kanalizacyjnych, wszystko konieczne do instalacji kanalizacji, ale to także Termalica, a więc produkcja bloczków z betonu komórkowego, i fotowoltaika.

– Państwo nie tworzą tylko firmy dla siebie, to nie jest tylko biznes. To także misja społeczna. Jest to cały szereg takich działalności, które są nastawione właśnie na rozwój społeczności lokalnej, na budowanie tego, co w jakimś sensie nazywamy społeczeństwem obywatelskim, jest to współtworzenie tego lokalnego rozwoju, za co jestem ogromnie wdzięczny – mówił Prezydent Andrzej Duda.

Zdjęcia: MUW, Kancelaria Prezydenta RP

20210520 Wizyta Prezydenta Andrezja Dudy w Małopolsce 20210520 Wizyta Prezydenta Andrezja Dudy w Małopolsce 20210520 Wizyta Prezydenta Andrezja Dudy w Małopolsce 20210520 Wizyta Prezydenta Andrezja Dudy w Małopolsce 20210520 Wizyta Prezydenta Andrezja Dudy w Małopolsce 20210520 Wizyta Prezydenta Andrezja Dudy w Małopolsce 20210520 Wizyta Prezydenta Andrezja Dudy w Małopolsce 20210520 Wizyta Prezydenta Andrezja Dudy w Małopolsce 20210520 Wizyta Prezydenta Andrezja Dudy w Małopolsce 20210520 Wizyta Prezydenta Andrezja Dudy w Małopolsce
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj