Święto tych, nad którymi czuwa św. Florian
2021-05-25

- Panie Wojewodo, dowódca uroczystości melduje pododdziały Państwowej Straży Pożarnej do uroczystego apelu z okazji obchodów Dnia Strażaka – tak, złożeniem meldunku na ręce wojewody małopolskiego Łukasza Kmity, rozpoczęła się uroczysta zbiórka w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Dzisiejsze wydarzenie, w którym uczestniczyli m.in. poseł Wiesław Krajewski oraz komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Piotr Filipek, było okazją do wyróżnienia zasłużonych strażaków. Wręczone zostały także akty nadania wyższych stopni służbowych oficerom, aspirantom, podoficerom i szeregowym Państwowej Straży Pożarnej.

- Braterska postawa to coś wyjątkowego i wspaniałego. To poczucie, że na cały zespół podczas służby zawsze można liczyć. To także zobowiązanie, że jesteście nawzajem za siebie odpowiedzialni, że nigdy nie zostawiacie swojego towarzysza w potrzebie. Wiem, że ideałom tym strażacy pozostają wierni w każdej sytuacji, wypełniając je także po godzinach służby – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita, który przekazał odznaczenia państwowe nadane postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Brązowe Krzyże Zasługi za szczególne dokonania otrzymało 3 strażaków. Natomiast Złote, Srebrne i Brązowe Medale za długoletnią służbę odebrało łącznie 33 odznaczonych.

Strażacy otrzymali także z rąk małopolskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Piotra Filipka Złote i Brązowe Odznaki Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej.

Podczas zbiórki nastąpiło również przyjęcie obowiązków Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej przez st. kpt. Marka Batora.

Tradycyjnie już podczas zbiórki zebrani oddali hołd minutą ciszy strażakom oraz członkom ich rodzin, którzy odeszli. W szczególny sposób pamiętano o tych, którzy zmagali się z COVID-19.


20210525 Strażacy w Dąbrowie Tarnowskiej 20210525 Strażacy w Dąbrowie Tarnowskiej 20210525 Strażacy w Dąbrowie Tarnowskiej 20210525 Strażacy w Dąbrowie Tarnowskiej 20210525 Strażacy w Dąbrowie Tarnowskiej 20210525 Strażacy w Dąbrowie Tarnowskiej 20210525 Strażacy w Dąbrowie Tarnowskiej 20210525 Strażacy w Dąbrowie Tarnowskiej 20210525 Strażacy w Dąbrowie Tarnowskiej 20210525 Strażacy w Dąbrowie Tarnowskiej
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj