Premiera pod Babią Górą
2021-06-04

„Orawa 1918. Skąd przybywamy, kim jesteśmy”- to tytuł książki, której promocja odbyła się 4 czerwca w Lipnicy Wielkiej. Spotkanie z autorką książki Małgorzatą Liśkiewicz odbyło się u podnóża Babiej Góry obok Muru Ojców Niepodległości -  pomnika upamiętniającego orawskich bohaterów lat 1918-1920.

W imieniu wojewody małopolskiego Łukasza Kmity w spotkaniu wziął udział II wicewojewoda Ryszard Pagacz, który odczytał list, kierowany przez wojewodę do uczestników spotkania premierowego.

- Każdy z nas nosi w sobie jakże fundamentalne pytanie, o to skąd pochodzi? Zastanawiając się nad tym, co ukształtowało naszą tożsamość, odkrywamy losy naszych przodków - napisał wojewoda.

- Wartość bogatych dziejów naszych Małych Ojczyzn jest w ostatnich latach coraz bardziej doceniana. W sposób szczególny potwierdza to niezwykle ciekawa publikacja, którą podczas dzisiejszej uroczystości promujemy. Książka zatytułowana „Orawa 1918. Skąd przybywamy, kim jesteśmy” autorstwa Pani Małgorzaty Liśkiewicz jest dla wszystkich Orawian swoistym drogowskazem wskazującym na źródło ich przynależności i siły. Jest to również cenne opracowanie dla wszystkich Polaków, pokazujące, z jaką ufnością i oddaniem Górale Orawscy opowiedzieli się w 1918 roku za włączeniem zamieszkałych przez nich ziem do Rzeczypospolitej - napisał.

DSC_0302BabiaGóraDSC_0303BabiaGóraDSC_0390 - KopiaBabiaGóraDSC_0399BabiaGóraDSC_0398 - KopiaBabiaGóraDSC_0189BabiaGóraDSC_0110BabiaGóraDSC_0396 - KopiaBabiaGóra
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj