Konwent Powiatów Województwa Małopolskiego
2021-06-15

Tworzą go starostowie i prezydenci miast na prawach powiatu z województwa małopolskiego. W ramach prac kreślą most współpracy pomiędzy administracją samorządową i rządową oraz innymi instytucjami. Konwent Powiatów Województwa Małopolskiego właśnie rozpoczął obrady w Wysowej, w powiecie gorlickim. Wśród uczestników jest przedstawiciel premiera Mateusza Morawieckiego w Małopolsce – wojewoda Łukasz Kmita.
 
W wydarzeniu uczestniczył wicemarszałek województwa małopolskiego Łukasz Smółka.
 
- Ta synergia dobrej współpracy pomiędzy administracją rządową a samorządową, którą wspólnie tutaj tworzymy to impuls niezbędny do dobrego rozwoju naszego województwa. Jestem przekonany, że dobro Małopolski nosi w sercu każdy z obecnych na Konwencie, a wyniesione stąd inspiracje przełożą się na konkretne działania i inwestycje  - mówi wojewoda Łukasz Kmita.

Wojewoda przedstawił podczas obrad Konwentu obszary współpracy i programy, które w ramach Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego są realizowane z jednostkami samorządu terytorialnego. Na szczególną uwagę zasługują programy, które w znaczący sposób przyczyniły się do rozwoju samorządów w naszym regionie. Rządowa pomoc obejmuje wsparcie oświaty, inwestycji, spraw społecznych i komunikacji publicznej. Nie zabrakło rozmów o Rządowym Funduszu Rozwoju Dróg, Rządowym Funduszu Inwestycji Lokalnych czy też o wsparciu w zakresie usuwania skutków klęsk żywiołowych.
 
Wśród tematów cieszących się sporym zainteresowaniem znalazły się kwestie związane ze zwalczaniem epidemii COVID-19. Rozmawiano również o Narodowym Programie Szczepień i wyzwaniach jakie samorządy podejmują w tym zakresie.

DSC_248120210615_konwent Wysowa 20210615_konwent Wysowa 20210615_konwent Wysowa 20210615_konwent Wysowa 20210615_konwent Wysowa
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj