Szczepienia mają sens. Podsumowanie weekendowych akcji szczepień
2021-07-12

W wielu miejscach naszego województwa w miniony weekend można było się zaszczepić przeciw COVID-19. Od Wadowic, przez Kraków i Stary Sącz aż po Gorlice uruchomione zostały specjalne punkty towarzyszące m.in. imprezom kulturalnym. W 11 miejscach zaszczepiło się łącznie 1948 osób.

Przypomnijmy, że to już kolejna weekendowa akcja szczepień „pod chmurką” organizowana w Małopolsce. Pierwsza z nich, zapoczątkowana przez wojewodę małopolskiego Łukasza Kmitę pod nazwą „Szczepimy się od Giewontu po Pustynię Błędowską”, zgromadziła w połowie czerwca tłumy chętnych do zaczepienia. Wówczas szczepienia odbywały się w Zakopanem, Krynicy-Zdroju, Szczawnicy i na Pustyni Błędowskiej w Kluczach. Zaszczepiliśmy wtedy 2673 mieszkańców naszego województwa. Kolejne weekendowe akcje, zorganizowane przez samorządy, cieszyły się również ogromnym zainteresowaniem, a przepustkę do normalności podczas wszystkich dotychczasowych akcji odebrało łącznie 5152 mieszkańców Małopolski i turystów odwiedzających malownicze tereny naszego województwa.

- Cieszę się, że w Małopolsce jest coraz więcej mieszkańców jest zaszczepionych. To bardzo ważne, by być odpowiedzialnym w tym trudnym czasie. Musimy mieć świadomość zagrożeń związanych z kolejnymi wariantami wirusa SARS-CoV-2, które już się pojawiły. Jeśli chcemy przejść przez kolejne zachorowania „suchą stopą”, musimy się zaszczepić – przypomina wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Liczba szczepień wykonanych w Małopolsce wynosi 2 645 201, a osób w pełni zaszczepionych jest 1 162 952.

20210712 Szczepimy się w weekend 10-11 lipca 2021
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj