Wspólna historia, wspólne cele, wspólna troska o pamięć!
2021-07-14

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita gościł dzisiaj w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie delegację Ministerstwa Obrony Węgier.

– Silny związek między naszymi narodami trwa nieprzerwanie od dawna. Chociaż historia naszych Ojczyzn toczyła się równolegle i każdy kraj zmagał się różnymi przeciwnościami, koleje losu niejednokrotnie splatały drogi Polski i Węgier. Cieszę się, że współpraca toczy się na różnych poziomach także dzisiaj – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Delegacji przewodniczył szef Instytutu i Muzeum Historii Wojen Ministerstwa Obrony Węgier płk Vilmos Kovács. Podczas spotkania w Urzędzie gościom towarzyszyła także Marta Ritecz-Sekulic, wicekonsul Węgier.

Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie łączy z Instytutem stała współpraca w zakresie opieki nad cmentarzami z I wojny światowej. Działania ukierunkowane są również na upowszechnianie historii i kultury obu narodów. Pierwsza umowa dotycząca współpracy podpisana została w 2014 r.

Podczas wizyty w Małopolsce goście z Węgier wizytowali między innymi cmentarze z I wojny światowej zlokalizowane na terenie powiatu limanowskiego.

wizyta_delegacji_Węgier wizyta_delegacji_Węgier wizyta_delegacji_Węgier wizyta_delegacji_Węgier
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj