Wojewoda małopolski Łukasz Kmita gościem „Tematów dnia” w TVP3 Kraków
2021-07-16

- Od kilku dni służby pracują 24 godziny na dobę przy usuwaniu zjawisk związanych z sytuacją pogodową. Tylko dziś w Krakowie mieliśmy ponad 650 interwencji Straży Pożarnej. Sytuacja w Małopolsce jest opanowana przede wszystkim ze względu na to, że służby są przygotowane na różne scenariusze – mówił wczoraj, w „Tematach dnia” wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Rozmowa dotyczyła także zainicjowanej przez wojewodę akcji „Niedziela szczepień na Podhalu”.

- W tę niedzielę na terenie Podhala – powiatów tatrzańskiego i nowotarskiego – pod sześcioma kościołami będą odbywały się akcje mobilnych szczepień. Dzięki tego typu akcjom w Małopolsce mamy 2,6 miliona szczepień – powiedział przedstawiciel rządu w terenie.

Łukasz Kmita odniósł się również do niskiego poziomu wszczepialności w niektórych gminach na Podhalu.

- Odbywam spotkania z samorządowcami i ostatnio rozmawiałem z wójtem z Lipnicy. W jego gminie, 1000 mieszkańców pracuje za granicą i ci mieszkańcy zaszczepili się w Austrii, a my nie widzimy tego w naszym systemie. Robimy wszystko, żeby trafić do mieszkańców z informacją o szczepieniach. Chcemy również, aby oni wiedzieli, że gdzie tylko chcą, to mogą się zaszczepić – powiedział  wojewoda Łukasz Kmita.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

20210716_TVP3 KRAKÓW20210716_TVP3 KRAKÓW220210716_TVP3 KRAKÓW3
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj