Poświęcenie i nadanie sztandaru OSP Podrzecze
2021-07-18

W kościele parafialnym w Świniarsku poświęcono i nadano sztandar Ochotniczej Straży Pożarnej Podrzecze. W uroczystościach w imieniu wojewody małopolskiego Łukasza Kmity wziął udział I wicewojewoda małopolski Józef Leśniak.

- Drodzy Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Podrzeczu! Od 1947 roku dajecie świadectwo prawdziwości strażackiej dewizy: „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”. Z dumą i wdzięcznością spoglądam na Wasze silne zaangażowanie i trud ofiarnej służby, nie tylko w kontekście ostatnich wydarzeń. Od tak wielu już lat jesteście chlubą ziemi sądeckiej. Uroczyście poświęcony i nadany sztandar staje się od dzisiaj wymownym symbolem Waszej jednostki. Niech ten szczególny znak umacnia poczucie przynależności, wspólnoty i jedności. Dziękuję za Waszą służbę i życzę Wam niestającej opieki świętego Floriana – mówi wicewojewoda Józef Leśniak.

Świniarsko_sztandarŚwiniarsko_sztandar5Świniarsko_sztandar3Świniarsko_sztandar2Świniarsko_sztandar4Świniarsko_sztandar1Świniarsko_sztandar8Świniarsko_sztandar7Świniarsko_sztandar6Świniarsko_sztandar12Świniarsko_sztandar11Świniarsko_sztandar10Świniarsko_sztandar9Świniarsko_sztandar13
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj