Gotowi na kino pod chmurką? Ruszają „Wojskowe Kina Plenerowe”
2021-07-20

„Historia Roja”, „Miasto 44”, „Karbala” czy „Dywizjon 303. Bitwa o Anglię” – to filmy, które zaprezentowane zostaną w ramach „Wojskowego Kina Plenerowego”. Organizatorem plenerowych seansów filmowych, które odbędą się w sobotnie wieczory w całej Polsce, jest Ministerstwo Obrony Narodowej.

„Wojskowym Kinom Plenerowym” będą towarzyszyły pikniki „Zostań Żołnierzem RP”, w ramach których zaprezentowany zostanie sprzęt wojskowy z wybranych jednostek Wojska Polskiego. Obecni będą żołnierze wojsk operacyjnych, „Terytorialsi”, a także rekruterzy, którzy będą zachęcać do wstąpienia w szeregi Wojska Polskiego. W wybranych miastach pojawią się także wojskowi muzycy z orkiestr wojskowych, a także żołnierze, którzy zaprezentują wybrane elementy szkoleniowe, w tym musztrę paradną.

Nie zabraknie również wojskowej grochówki. Będzie można spróbować chleba z polowej piekarni. Zachęcamy do udziału, zwłaszcza tych, którzy zastanawiają się nad wyborem swojej drogi zawodowej. Udział w wydarzeniu to dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu, a jednocześnie okazja, aby zgłębić swoją wiedzę na temat wojska i porozmawiać z żołnierzami o służbie wojskowej.

Na wybranych piknikach będą funkcjonowały punkty szczepień przeciw COVID-19, w których podawany będzie jednodawkowy preparat firmy Johnson & Johnson.

„Wojskowe Kino Plenerowe” zawita w licznych miastach całego kraju. Na liście miejscowości, w których odbędą się seanse filmowe, znajdują się także Wadowice. Pasjonaci kina z Małopolski zgromadzą się tam 31 lipca.

Źródło informacji: gov.pl

Gdzie jeszcze odbędą się „Wojskowe Kina Plenerowe”? Sprawdź TUTAJ 

HD_wojskowe kino plenerowe mon_2500x1170
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj