Święto Policji w Olkuszu
2021-07-28

- Służba w szeregach Policji to misja wymagająca nieustającej czujności, zaangażowania i przekraczania własnych granic. Dzisiaj jest szczególny czas, kiedy możemy powiedzieć: dziękujemy za to, że z poświęceniem i oddaniem podejmujecie swoje wyzwania zawodowe. Słowa z policyjnego ślubowania mówiące o służbie „nawet z narażeniem życia” są zobowiązujące - nie tylko dla funkcjonariuszy, ale także dla nas - obywateli. Szanujmy Policjantów i ich ciężką pracę! – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Wojewoda Łukasz Kmita spotkał się dziś z policjantami pracującymi na co dzień w powiecie olkuskim. W uroczystym apelu uczestniczyli także starosta olkuski Bogumił Sobczyk oraz zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Michał Polak.


Z okazji Święta Policji 55 olkuskich policjantów otrzymało akty nominacyjne na wyższe stopnie służbowe. Ze względu na obostrzenia związane z Covid -19 w uroczystości brało udział 25 funkcjonariuszy policjantek i policjantów. Gratulacje wyróżnionym złożył wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Obecni byli policjanci z Komendy Powiatowej w Olkuszu oraz podległych komisariatów: w Bukownie, Wolbromiu i Kluczach.


Święto_Policji_Olkusz Święto_Policji_Olkusz Święto_Policji_Olkusz Święto_Policji_Olkusz Święto_Policji_Olkusz Święto_Policji_Olkusz Święto_Policji_Olkusz Święto_Policji_Olkusz
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj