Pierwsza łopata wbita, można zaczynać budowę nowej biblioteki w Szczucinie
2021-07-28

W Szczucinie rozpoczęła się budowa nowego budynku Gminnej Biblioteki Publicznej. W symbolicznym wbiciu pierwszej łopaty uczestniczył wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Szacowany koszt inwestycji to 9 112 836 złotych, z czego 4 500 000 zł pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

- Gratuluję skutecznego pozyskiwania środków na tak ważne dla Mieszkańców inwestycje. Środki, dzięki którym powstanie biblioteka, pochodzą m.in. z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Rząd Premiera Mateusza Morawieckiego stawia na zrównoważony rozwój w wielu aspektach. Chcemy wspierać wielkie aglomeracje miejskie, ale i mniejsze gminy takie jak Szczucin, dając przy tym narzędzia pozwalające na rozbudowę sieci dróg lokalnych, jak i budowę takich obiektów użyteczności publicznej jak ta biblioteka – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Budowa nowego budynku Gminnej Biblioteki Publicznej to odpowiedź na kulturalno-oświatowe potrzeby mieszkańców gminy. Nowoczesny obiekt o wysokim standardzie umożliwi korzystanie z niego również przez osoby z niepełnosprawnościami. Nowa inwestycja to także kolejne miejsca pracy i wsparcie lokalnych firm, które zrealizują tę inwestycję.


Szczucin_Biblioteka2Szczucin_Biblioteka4Szczucin_Biblioteka1Szczucin_BibliotekaSzczucin_Biblioteka5Szczucin_Biblioteka3Szczucin_Biblioteka6Szczucin_Biblioteka7
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj