Niedziela była dla Nas!
2021-08-02

Do 19 miejsc w całej Małopolsce zawitały weekendowe punkty szczepień. To kolejna odsłona akcji „Niedziela szczepień” współtworzonej z archidiecezją krakowską i diecezja tarnowską. Tylko podczas ubiegłego weekendu, w Małopolsce, zaszczepiło się blisko 1900 osób. To kolejny bardzo dobry wynik akcji, której inicjatorem jest wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Tym razem punkty szczepień były zlokalizowane przy kościołach lub w ich pobliżu.

- To kolejna odsłona akcji "Niedziela szczepień". Chcemy być jak najbliżej Małopolan ze szczepieniami. Poprzednie tego typu działania pokazały, że są potrzebne, a odpowiedź mieszkańców naszego województwa na nie jest pozytywna. Szczepionki są na wyciągnięcie ręki: dostępne i zapewniające ochronę przed COVID-19 – mówił przed rozpoczęciem akcji wojewoda Łukasz Kmita.

W trakcie weekendu 31 lipca-1 sierpnia jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson zaszczepiono 1898 osób. Najwięcej, bo 283 szczepionki podano w Gdowie oraz 249 na w Krakowie na Małym Rynku.

-To niewątpliwy sukces naszej akcji. Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w akcję „Niedziela szczepień”. Szczególne podziękowania dla metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego oraz biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża za wsparcie naszej akcji. Dziękuję wszystkim samorządowcom i służbom za pomoc w organizacji tych mobilnych punktów szczepień. Razem jesteśmy silniejsi- mówi przedstawiciel rządu w terenie.

Dzięki weekendowym akcjom szczepień w naszym województwie zostało zaszczepionych 14 492.

- Widzimy, że nasza akcja przynosi oczekiwane efekty. Chcemy ją kontynuować, bo dotyczy ona najważniejszego czynnika w walce z COVID-19. Będę to nieustannie przypominał: szczepienia to jedyna droga do powrotu do normalności dlatego zachęcam do szczepień i proszę również, aby Państwo do nich zachęcali swoich znajomych, bliskich i rodzinę - zakończył wojewoda.

Szczepimy się w wekend31007-0108
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj