XI Małopolski Konkurs „Odblaskowa Szkoła”
2021-08-23

- Kamizelki i inne elementy odblaskowe – to dzięki nim najmłodsi są widoczni na drodze, a tym samym bezpieczniejsi. W okresie jesiennym, gdy warunki atmosferyczne są zmienne, odblaski okazują się kluczowe. Dlatego tak ważne jest, aby jak najwięcej podmiotów włączało się w promowanie idei „Odblaskowej Szkoły” i podejmowało działania edukacyjne i profilaktyczne w tym obszarze. Bezpieczeństwo najmłodszych to nasza wspólna sprawa. Zachęcam wszystkie małopolskie szkoły podstawowe do wzięcia udziału w tegorocznej XI edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”! – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita, który objął patronat honorowy nad akcją.

Celem konkursu jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Daje on możliwość wykazania, że dana szkoła nie tylko uczy, ale także dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Ponadto celem akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.

Akcja ma formę konkursu promującego najbardziej aktywne szkoły podstawowe i społeczności lokalne, realizujące ideę wyposażania uczniów w elementy odblaskowe.

Szczegóły dotyczące tegorocznego XI Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”: https://malopolska.policja.gov.pl/krk/aktualnosci/14126,XI-EDYCJA-MALOPOLSKIEGO-KONKURSU-ODBLASKOWA-SZKOLA.html

Konkurs „Odblaskowa Szkoła” zawsze cieszył się dużą popularnością. Od 2010 roku zrealizowanych zostało już dziesięć jego edycji i w sumie wzięło w nim udział około 3300 szkół podstawowych. Ponad 600 tys. uczniów zostało wyposażonych w elementy i kamizelki odblaskowe.  Ukazało się też ponad 30 tys. publikacji w mediach lokalnych, ogólnowojewódzkich i ogólnopolskich promujących korzystanie przez pieszych z elementów odblaskowych. Odbyło się również około 4 tys. konkursów plastycznych i wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

386-27383_g
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj