Niemal 1600 Małopolan i turystów zaszczepionych podczas ostatnich weekendowych akcji
2021-08-30

– Po tym ostatnim wakacyjnym weekendzie mogę śmiało powiedzieć: szczepienia plenerowe zdały egzamin na piątkę! Tym razem w tymczasowych punktach szczepień zaszczepiło się blisko 1600 osób. Łącznie w ramach weekendowych akcji od połowy czerwca preparat przeciw COVID-19 przyjęło niemal 20 tysięcy osób. Dziękuję wszystkim, którzy dali obywatelski przykład społecznej odpowiedzialności i solidarności, decydując się na przyjęcie szczepionki. Niezdecydowanych wciąż zachęcam: tylko wspólnie możemy stawić czoła IV fali zakażeń. To niezwykle ważne, aby zaszczepiło się jak najwięcej osóbapeluje wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Najwięcej szczepień tym razem wykonano w Urzędzie Miasta w Olkuszu – tam preparat podano 201 chętnym. 165 osób zaszczepiło się w parku Jordana w Krakowie.

Na trzecim miejscu pod względem liczby wykonanych zastrzyków znalazł się Starosądecki Jarmark Rzemiosła ze 105 nowo zaszczepionymi.

W dalszym ciągu sporą popularnością cieszą się szczepienia przy parafiach. W zeszłą niedzielę skorzystało z nich 307 osób.

Do mapy małopolskich punktów plenerowych dołączyły punkty działające podczas meczów piłkarskiej Ekstraklasy. W ten weekend zaszczepiły się w nich 62 osoby – 26 przy stadionie sportowym klubu Bruk-Bet Termalica Nieciecza oraz 36 przy stadionie Wisły Kraków.

– Dziękuję w sposób szczególny organizatorom weekendowych punktów szczepień oraz pracownikom medycznym za zaangażowanie. Dziękuję proboszczom, którzy zachęcili swoich parafian do skorzystania ze szczepień przy kościołach. Razem walczymy o każdego zaszczepionego. To nasza wspólna sprawa – podsumowuje wojewoda.

W Małopolsce wykonano już łącznie 3 082 803 szczepień (dane na 29.08.2021 r.).

Szczepimy się w weekend 28-29 sierpnia 2021 - podsumowanie
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj