Wicewojewoda Ryszard Pagacz gościem „Tematów dnia”
2021-09-08

Apeluję do tych, którzy jeszcze się nie zaszczepili przeciwko Covid-19, aby czym prędzej podjęli decyzję o zaszczepieniu się. Do szkół wróciły już dzieci, a my nie chcielibyśmy, aby z tego tytułu wróciły obostrzenia - mówił gość programu Tematy dnia w TVP3 Kraków II wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

Wojewoda zwrócił uwagę na rosnącą ilość osób zakażonych i możliwą IV falę pandemii.

- Systematycznie ilość zachorowań wzrasta i chociaż w tym momencie nie są to duże ilości, to w każdym tygodniu, obserwujemy wzrost procentowy osób zarażonych koronawirusem – mówił Ryszard Pagacz, który zachęcał do korzystania z organizowanych mobilnych punktów szczepień.

- Akcje plenerowe szczepień są kontynuowane. My zachęcamy do tego żeby z nich korzystać, tym bardziej, że gdyby przyrost chorych gwałtownie przyśpieszył to może być sytuacja, że tych szczepionek nam zabraknie. Wszystko czeka tylko chętnych brak.

Następnie rozmawiano o sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się w Małopolsce Afrykańskiego Pomoru Świń.

-Nasze obawy się potwierdziły. Mieliśmy już cztery ogniska ASF na terenie naszego województwa, wszystkie sztuki trzody zostały uśmiercone i zutylizowane, bo taka jest procedura. Rolnicy, którzy zostali dotknięci tym nieszczęściem dostają 100 proc. zwrotu. Natomiast proces dochodzenia i możliwości powrotu do ponownej hodowli jest dosyć długi – powiedział wicewojewoda Ryszard Pagacz.

Ostatnim tematem, który był poruszany podczas programu była wydana decyzja o dotycząca połączenia węzła autostrady A4 w Wierzchosławicach ze Strefą Aktywności Gospodarczej w Tarnowie.

Zachęcamy do obejrzenia całej rozmowy.


20210908_Tematy dnia220210908_Tematy dnia20210908_Tematy dnia3
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj