Jeśli rekreacja, to w powiecie limanowskim. Wsparcie z budżetu państwa dla Mszany Dolnej i Gorczańskiego Oddziału Związku Podhalan w Gminie Niedźwiedź
2021-09-27

Z rezerwy ogólnej budżetu państwa udało się już zrealizować szereg ważnych inwestycji. Powstały szkoły, przedszkola, drogi. Tym razem premier Mateusz Morawiecki przyznał środki, które zostaną przeznaczone na projekty związane z rozwojem turystyki i promocją rekreacji w naszym regionie. Trafią one do powiatu limanowskiego: otrzyma je miasto Mszana Dolna oraz Gorczański Oddział Związku Podhalan im. Władysława Orkana w Gminie Niedźwiedź.

Dziś wojewoda małopolski Łukasz Kmita wraz z małopolskimi parlamentarzystami przekazali symboliczne czeki potwierdzające przyznanie tego dofinansowania. W uroczystościach uczestniczyli poseł Wiesław Janczyk oraz senator Jan Hamerski.

Oazy życia społecznego i kulturalnego oraz rozwoju turystyki

Miasto Mszana Dolna otrzyma 1 000 000 zł na inwestycję „Zagospodarowanie terenu przy Miejskiej Bibliotece w Mszanie Dolnej poprzez utworzenie ponadregionalnej strefy aktywnej rekreacji wraz z miejscami postojowymi”.

Natomiast do Gorczańskiego Oddziału Związku Podhalan im. Władysława Orkana w Gminie Niedźwiedź trafi 360 969,36 zł. Będzie to dofinansowanie realizacji zadania publicznego pn. „Budowa Centrum Informacji Turystycznej i Promocji Rekreacji w Regionie Gorców w Gminie Niedźwiedź”. Obiekt powstanie w miejscowości Poręba Wielka.

– Tu, w powiecie limanowskim, u podnóża Gorców i w pobliżu Beskidu Wyspowego, szczególnie ważne są inwestycje w rozwój rekreacji i turystyki. Ale w każdej gminie potrzebne są miejsca, które stają się oazami życia społecznego i kulturalnego. Dzięki decyzji Pana Premiera Mateusza Morawieckiego powstanie ponadregionalna strefa aktywnej rekreacji przy Miejskiej Bibliotece w Mszanie Dolnej. Stanie się ona swoistym ponadpokoleniowym miejscem spotkań dla Mieszkańców. Z kolei drugi projekt – Centrum Informacji Turystycznej i Promocji Rekreacji w gminie Niedźwiedź – ma ogromne znaczenie dla rozwoju ruchu turystycznego i kulturalnego oraz odkrywania piękna Gorców – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Projekty ważne dla Mieszkańców

– O te projekty zabiegali małopolscy parlamentarzyści. Punktem wyjścia zawsze są rozmowy z Mieszkańcami. Wiemy, że te inwestycje są ważne dla lokalnych społeczności: potrzebne i wyczekiwane. Dzięki temu, że rząd premiera Mateusza Morawieckiego postawił na ideę zrównoważonego rozwoju, właśnie takie projekty jak ten w Mszanie Dolnej czy w gminie Niedźwiedź mogą doczekać się realizacji – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Jak podkreślali również małopolscy parlamentarzyści, obydwie inwestycje to przykłady doskonałej współpracy na poziomie lokalnym i kierowania rządowych środków na projekty służące dobru wspólnemu: integracji społecznej i rozwijania potencjału regionu.

– To wspaniały dzień dla wszystkich osób, które korzystają z zasobów Biblioteki w Mszanie Dolnej. Pan Premier przekazał ze swojej rezerwy 1 mln zł na rozbudowę i modernizację zaplecza logistycznego, parkingu oraz małego amfiteatru i sceny. To rozszerzenie spektrum możliwości, jakie daje to miejsce. Wiem, że jest to uczęszczane przez wielu zainteresowanych czytelnictwem mieszkańców Mszany Dolnej - młodzieży, dzieci, osób starszych. Przy Bibliotece, która ma w swoich zasobach 38 tys. książek, powstanie swoisty uniwersytet. To wspaniałe miejsce, gdzie mogą odbywać się zdarzenia o charakterze integracyjnym i kulturalnym. Ogromne się cieszę, że te środki trafiły do Mszany Dolnej. Niech służą tutaj jak najlepiej – mówił poseł Wiesław Janczyk w Mszanie Dolnej.

– Jestem niezmiernie wdzięczny Panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu i wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że z rezerwy Pana Premiera trafiły środki na ten znajdujący się za nami obiekt. W tym obiekcie będzie realizowane to hasło, orkanowskie powiedzenie, którym górale zawsze się posługują: tradycja jest twoją godnością, synu chłopski - podkreślał senator Jan Hamerski w Porębie Wielkiej.

20210927 powiat limanowski 20210927 powiat limanowski 20210927 powiat limanowski 20210927 powiat limanowski 20210927 powiat limanowski 20210927 powiat limanowski 20210927 powiat limanowski 20210927 powiat limanowski 20210927 powiat limanowski 20210927 powiat limanowski 20210927 powiat limanowski 20210927 powiat limanowski 20210927 powiat limanowski 20210927 powiat limanowski 20210927 powiat limanowski 20210927 powiat limanowski
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj