Dzień Jedności Niemiec
2021-10-07

W 1990 roku po upadku muru berlińskiego doszło do zjednoczenia Republiki Federalnej Niemiec z Niemiecką Republiką Demokratyczną. Zniesienie granicy będącej częścią tzw. żelaznej kurtyny oznaczało koniec jednego z symboli zimnej wojny. 3 października obchodzony jest Dzień Jedności Niemiec.

Z jego okazji wojewoda małopolski Łukasz Kmita spotkał się z konsulem generalnym Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie dr. Michaelem Großem.

– Wierzę, że nasze relacje polityczne, kulturalne i gospodarcze będą się poszerzać i pogłębiać. Dziękuję za dotychczasową współpracę. Z okazji Dnia Jedności Niemiec życzę naszym zachodnim sąsiadom wszelkiej pomyślności. Obyśmy już nigdy nie zostali murem podzieleni – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

W spotkaniu udział wzięli także wicekonsul Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie Ursula Maier, konsul generalny Węgier w Krakowie Tibor Gerencsér, konsul generalny Francji w Krakowie Anne Schmidt-Riou, konsul generalny Austrii w Krakowie Philipp Charwath i marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski.

20211007 Dzień Jedności Niemiec  20211007 Dzień Jedności Niemiec  20211007 Dzień Jedności Niemiec
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj