Dla bezpieczeństwa pieszych w Tarnowie
2021-10-15

Słowackiego, Słoneczna i Matki Bożej Fatimskiej. Na tych tarnowskich ulicach odbędzie się wkrótce przebudowa pięciu przejść dla pieszych. Wszystko dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

II wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz podpisał dzisiaj z zastępcą prezydenta Tarnowa ds. infrastruktury miejskiej Tadeuszem Kwiatkowskim umowy, w ramach których do tarnowskiego samorządu trafi kwota blisko 200 tys. zł.

Ale to nie wszystko. W najbliższym czasie zostaną podpisane trzy następne umowy na przebudowę 3 kolejnych przejść, położnych w ciągu ulic Krakowskiej oraz Orkana. Miasto Tarnów na dofinansowanie sześciu zadań powiatowych mających na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otrzymało w 2021 roku łącznie 372 448 zł. W sumie Tarnów otrzyma dofinansowanie dla 6 zdań obejmujących przebudowę 8 przejść dla pieszych.

– Rząd Premiera Mateusza Morawieckiego traktuje priorytetowo kwestie bezpieczeństwa Mieszkańców. To dlatego podjęliśmy decyzję o uruchomieniu w tym roku specjalnego naboru w ramach Rządowego Programu Rozwoju Dróg. Środki zostały przeznaczone na modernizację i budowę przejść dla pieszych. W skali Polski to blisko 525 mln zł. Rządowe dofinansowanie w Małopolsce obejmie 187 przejść dla pieszych, a do gminnych i powiatowych zarządców dróg trafi blisko 17 mln złotych. Przebudowa przejść dla pieszych zapewni jeszcze większe bezpieczeństwo niechronionym uczestnikom ruchu drogowego. Skorzystają nie tylko piesi, ale też kierowcy, bo przejścia dla pieszych będą lepiej doświetlone i bardziej funkcjonalne. Dziękuję samorządom, które skorzystały z tego naboru i będą realizowały ważne dla Mieszkańców inwestycje związane z bezpieczeństwem na przejściach dla pieszych – mówi II wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

20211015 Podpisanie umów na przejścia dla pieszcych TARNów 20211015 Podpisanie umów na przejścia dla pieszcych TARNów 20211015 Podpisanie umów na przejścia dla pieszcych TARNów
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj