Zapisz się na konsultacje strategii dla młodych w województwie małopolskim!
2021-11-02

Już 4 listopada odbędzie się kolejna z wojewódzkich konferencji konsultacyjnych, na której wszyscy młodzi ludzie z województwa małopolskiego otrzymają możliwość zgłaszania pomysłów do „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”, wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej. Zapisy przyjmowane będą do 3 listopada (środa) do godziny 12:00.

Ten bezprecedensowy projekt omówili na briefingu prasowym, który odbył się w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie: inicjator konsultacji, Piotr Mazurek – pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej i sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, wojewoda małopolski Łukasz Kmita oraz małopolska kurator oświaty Barbara Nowak. 

– Konsultacje wojewódzkie ogólnopolskiego dokumentu strategicznego dla młodzieży to pierwsza w historii naszego państwa inicjatywa, w której przedstawiciel administracji rządowej zaprasza wszystkich młodych Polaków do tworzenia strategii państwa polskiego, a tym samym do wspólnego decydowania o przyszłości Polski. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich do udziału, bez względu na poglądy – mówi pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej i sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Piotr Mazurek.

Konsultacje „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia” to wydarzenie skupiające przedstawicieli środowisk młodzieżowych, uczniów, studentów i doktorantów z całej Polski, w trakcie którego podejmowane są dyskusje poświęcone ważnym tematom dla młodego pokolenia Polaków. Celem konsultacji wojewódzkich jest zebranie opinii i wypracowanie rozwiązań, które posłużą do stworzenia wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej.

– Zachęcam młodych Małopolan do udziału w konsultacjach. Każdy może dołożyć swoją cegiełkę do powstania „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”. Każdy ma głos, każdy ma możliwość współdecydowania. Przywołam po raz kolejny słowa Jana Zamoyskiego, bo one oddają ideę tego projektu: „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”. Wierzymy w młodzież, w jej potencjał, w poczucie odpowiedzialności za kształt przyszłości. I dlatego oddajemy głos młodym Polakom. Jestem przekonany, że konsultacje, które w Małopolsce odbędą się 4 listopada, staną się forum wymiany myśli i kuźnią wielu konstruktywnych pomysłów. Jeszcze raz serdecznie zapraszam młodych Małopolan do udziału w tym szczególnym spotkaniu – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

– O pomyśle dotyczącym konsultacji zostały powiadomione wszystkie małopolskie szkoły. Wszyscy uczniowie mają możliwość wzięcia udziału w tym wielkim, zupełnie nowym wydarzeniu. Młodzi ludzie muszą mieć szansę wypowiedzenia swojego zdania na każdy temat. (…). Życzę tym, którzy wezmą udział w tym dialogu, żeby pokazali się z najlepszej strony, żeby bazowali na swojej wiedzy, rozwadze i pokorze. Zapewniam, że robimy wszystko, by informacje o tym przedsięwzięciu dotarły do każdego ucznia - dodaje małopolska kurator oświaty Barbara Nowak.

Dyskusje prowadzone w ramach konsultacji, podzielone są na siedem obszarów tematycznych; „edukacja i szkolnictwo wyższe”, „rynek pracy i przedsiębiorczość”, „społeczeństwo obywatelskie i kultura”, „polityka społeczna, polityka prorodzinna i mieszkaniowa”, „zdrowie i sport” oraz „ekologia i klimat” oraz „Polska w Unii Europejskiej”.

Konsultacje dla województwa małopolskiego rozpoczną się 4 listopada 2021 r. od godz. 17:00. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się pod następującym adresem: https://strategiamlodych13.webankieta.pl/

Zapisów na wydarzenie można dokonywać do 3 listopada (środa) do godziny 12:00. Konsultacje z powodu pandemii będą odbywać się zdalnie, w formie wideokonferencji.

Więcej informacji na temat konsultacji znajduje się na oficjalnej stronie konsultacji https://www.gov.pl/DlaMlodych. Każdy uczestnik spotkań konsultacyjnych otrzyma certyfikat potwierdzający udział w pracach nad stworzeniem projektu „Strategii RP na Recz Młodego Pokolenia”.

Organizatorem konsultacji jest pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej Piotr Mazurek wraz z Radą Dialogu z Młodym Pokoleniem – pierwszym w historii Polski organem dialogu obywatelskiego pomiędzy młodym pokoleniem Polaków a najważniejszymi instytucjami państwowymi.

20211102 Konsultacje strategii dla młodych  20211102 Konsultacje strategii dla młodych  20211102 Konsultacje strategii dla młodych  20211102 Konsultacje strategii dla młodych  20211102 Konsultacje strategii dla młodych
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj