Premier Mateusz Morawiecki na ziemi miechowskiej
2021-11-18

Budowa drogi ekspresowej S7 z Krakowa do Warszawy to jedna z najważniejszych inwestycji aktualnie realizowanych w Małopolsce. Dobre skomunikowanie stolicy z południem Polski od wielu lat było trudne do zrealizowania. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rządu premiera Mateusza Morawieckiego Małopolska może liczyć na kolejne inwestycje, od których zależy rozwój całego regionu.

Budowę drogi S7 na odcinku Moczydło-Miechów w miejscowości Książ Wielki odwiedził prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, który spotkał się z wykonawcami inwestycji i lokalnymi władzami. Towarzyszył mu minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Obecny był także II wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

Budowa trasy S7 realnie wpłynie na zmiany w regionie. W miejscowości ma powstać węzeł komunikacyjny, który w znacznym stopniu poprawi funkcjonowanie mieszkańców tej gminy. To przedsięwzięcie ważne także dla inwestorów, bo na terenie gminy ma powstać strefa aktywności  gospodarczej.

- Budowa drogi krajowej S7 na odcinku Moczydło – Miechów to jedna z wielu inwestycji, których celem jest stworzenie szybkiego i bezpiecznego połączenia pomiędzy północą a południem kraju. To wspaniała klamra spinająca Polskę od morza po Tatry – od Gdańska do Rabki. Docelowo najdłuższa droga ekspresowa przekraczająca ponad 700km – podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

– Na północ od Krakowa tworzy się znakomita przestrzeń inwestycyjna. Dzieje się tak dlatego, że w Polskim Ładzie, na zasadzie kół zębatych, pewne inwestycje infrastrukturalne implikują kolejne: przyjeżdża nowy przedsiębiorca, tworzone są nowe miejsca pracy, w związku z tym zapotrzebowanie na nowe szkoły, kierunki na uczelniach – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

- To tworzy dodatkowe koła zamachowe rozwoju gospodarczego i służy temu, aby podnosić standard życia Polaków – dodał.

Wizyta prezesa Rady Ministrów w powiecie miechowskim była również okazją do spotkania z samorządowcami z tego regionu. Wśród poruszonych tematów znalazło się podsumowanie pilotażowego naboru do Programu Inwestycji Strategicznych – Rządowego Funduszu Polski Ład. Spotkanie odbyło się w Starostwie Powiatowym w Miechowie.

Podczas wizyty w powiecie miechowskim premier Mateusz Morawiecki złożył także kwiaty pod Pomnikiem z Orłem, który upamiętnia wszystkich poległych za wolność Polski od 1794 roku, oraz przy Pomniku Powstańców, który jest poświęcony „Partyzantom Ziemi Miechowskiej poległym za wolną Polską 1939-1945”.

Więcej o wizycie:
https://www.gov.pl/web/premier/premier-na-budowie-trasy-s7-to-inwestycja-ktora-jest-w-stanie-przyciagnac-nowych-zagranicznych-przedsiebiorcow-i-inwestorow-oraz-moze-doprowadzic-do-powstania-setek-tysiecy-miejsc-pracy

20211118 Książ Premier 20211118 Książ Premier 20211118 Książ Premier 20211118 Miechów Starostwo 20211118 Miechów Starostwo 20211118 Miechów Starostwo 20211118 Miechów Starostwo 20211118 Miechów Starostwo 20211118 Miechów Starostwo 20211118 Miechów Starostwo 20211118 Miechów Starostwo
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj