I Kongres Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Limanowskiego
2021-11-18

- Piękna Ziemia Limanowska to bogactwo krajobrazów, ale też kultury ludowej. Siłą Limanowszczyzny są też gościnni i życzliwi ludzie, którzy z tym miejscem związali swoje życie. Wśród ambasadorów regionu wyróżniają się Koła Gospodyń Wiejskich, których jest tutaj ponad czterdzieści. Dziękuję za Państwa pracę i podtrzymywanie miejscowej tradycji i kultury – mówi I wicewojewoda małopolski Józef Leśniak, który uczestniczył w I Kongresie Kół Gospodyń wiejskich Powiatu Limanowskiego.

Spotkanie było okazją do podsumowania dotychczasowej pracy wszystkich kół z powiatu. Teren słynie z głęboko zakorzenionych tradycji kulinarnych, nie zabrakło zatem degustacji lokalnych produktów i potraw kuchni regionu. Uroczystość muzycznym występem uświetnił zespół regionalny.

- Koła Gospodyń Wiejskich to wspaniałe organizacje, które swoją działalnością wspierają lokalną społeczność. Poza reprezentowaniem wsi lub gminy na rozmaitych wydarzeniach eksponują też lokalny folklor pod różnorodną postacią, podtrzymując tym niejako miejscowe tradycje z myślą o młodym pokoleniu. Dzisiejszy I Kongres Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Limanowskiego był doskonałą okazją do podsumowania i docenienia Waszej dotychczasowej działalności. Serdecznie Wam za to dziękuję i życzę wszystkiego dobrego – mówi I wicewojewoda małopolski Józef Leśniak.

20211118 Koła gospodyń 20211118 Koła gospodyń 20211118 Koła gospodyń 20211118 Koła gospodyń 20211118 Koła gospodyń 20211118 Koła gospodyń
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj