Ambasador Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w MUW
2021-11-23

Współpraca gospodarcza, obecna sytuacja epidemiczna i brexit były tematami rozmów wojewody małopolskiego Łukasza Kmity z ambasador Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej Anny Clunes. W spotkaniu, które odbyło się w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie, uczestniczył również II wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

– Małopolska stanowi atrakcyjne miejsce dla turystów z Wielkiej Brytanii, co wyraźnie widać choćby w Krakowie. Handel pomiędzy naszymi krajami sukcesywnie się rozwija. Z uwagą obserwuję polsko-brytyjską współpracę, również w kontekście walki z pandemią. Naszym wspólnym celem jest dalsze umacnianie wzajemnych relacji – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Podczas dwudniowej wizyty w Małopolsce ambasador Anna Clunes uczciła pamięć brytyjskich żołnierzy spoczywających na krakowskim cmentarzu Rakowickim. To bowiem w listopadzie obchodzony jest Dzień Pamięci Poległych Żołnierzy Wspólnoty Brytyjskiej (https://www.malopolska.uw.gov.pl/PressArticlePage.aspx?id=13561).


20211123 Ambasador Wielkiej Brytanii 20211123 Ambasador Wielkiej Brytanii 20211123 Ambasador Wielkiej Brytanii 20211123 Ambasador Wielkiej Brytanii 20211123 Ambasador Wielkiej Brytanii
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj