Na straży bezpieczeństwa mieszkańców powiatu nowosądeckiego
2021-11-26

Walka z żywiołem, zwalczanie epidemii COVID-19, wreszcie codzienna troska o bezpieczeństwo mieszkańców – to główne zadania, z którymi w tym roku mierzyły się służby ratownicze, inspekcje i straże pracujące na terenie powiatu nowosądeckiego. Dzisiaj przyszedł czas na podsumowanie zrealizowanych zadań, a także określenie priorytetów na najbliższą przyszłość. W posiedzeniu Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które zwołano w Bilsku (w gminie Łososina Dolna), uczestniczył I wicewojewoda małopolski Józef Leśniak.

- Mając świadomość ogromu wysiłku, jaki wkładają Państwo każdego dnia w wykonywanie swoich obowiązków, chcę w szczególny sposób podziękować za pracę w mijającym roku. Rok ten niestety obfitował w sytuacje kryzysowe. Walka z pandemią trwa, a latem przekonaliśmy się o sile żywiołu. Powiatu nowosądeckiego nie ominęły nawet trąby powietrzne. Dziękuję za sprawność działań. Wszystkie te zdarzenia przypominają, jak ważna jest ścisła współpraca służb. Dokładamy wszelkich starań, aby Mieszkańcy czuli się bezpieczni. Dlatego w Urzędzie Wojewódzkim podejmujemy szereg działań, aby zawsze pomoc dla poszkodowanych była uruchamiana możliwie najszybciej – mówi I wicewojewoda małopolski Józef Leśniak.

Meldunki z wykonanych zadań złożyli w obecności wicewojewody Józefa Leśniaka m.in. przedstawiciele Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu, SP ZOZ Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego, Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego – Grupy Krynickiej, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Sączu.

Podczas obrad zatwierdzono także plan pracy na kolejny rok. Nie zabrakło również podziękowań i wyróżnień dla najbardziej zasłużonych.

Foto: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

20211126 Posiedzenie PZZK 20211126 Posiedzenie PZZK 20211126 Posiedzenie PZZK 20211126 Posiedzenie PZZK 20211126 Posiedzenie PZZK
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj