„Elektryk” dla MUW i Straży Granicznej
2021-12-17

Do floty samochodów użytkowanych przez Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie i Karpacki Oddział Straży Granicznej dołączyły samochody elektryczne.

- Bardzo się cieszę, że udało się kupić samochody elektryczne zarówno dla MUW, jak i dla Straży Granicznej. Wpisujemy się w rozwój elektromobilności. Administracja rządowa musi być nowoczesna. Wdrażamy bardzo konkretne proekologiczne rozwiązanie. Samochód elektryczny to zdecydowanie mniej emisji dwutlenku węgla do atmosfery. To też bezpłatne parkowanie w płatnej strefie, jazda buspasem czy bezproblemowy wjazd do stref – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Samochód dla Straży Granicznej został zakupiony z budżetu Wojewody Małopolskiego i w formule użyczenia przekazany Karpackiemu Oddziałowi SG. Auto będzie wykorzystywane do realizacji kontroli radiometrycznej, której elementem jest m.in. wizytowanie bramek zlokalizowanych na płycie lotniska oraz w hali bagażowej. Samochód został specjalnie przystosowany do potrzeb funkcjonariuszy, którzy będą go na co dzień użytkować (m.in. w zakresie łączności radiowej).


20211217_samochód elektryczny 20211217_samochód elektryczny 20211217_samochód elektryczny 20211217_samochód elektryczny
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj