Świąteczne paczki dla Kombatantów
2021-12-18

– Uśmiech na twarzach Kombatantów znaczy więcej niż „dziękuję”. To dla mnie zaszczyt, że mogłem przyłączyć się do tej akcji. W przygotowanych dla Kombatantów paczkach były konkretne produkty, które przydadzą się im na Święta. Ale być może najważniejsze były życzenia. Życzenia prosto z serca, bo i cała akcja jest z potrzeby serca – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita, który osobiście uczestniczył w akcji Stowarzyszenia Odra-Niemen – Oddział Małopolski.

„Z potrzeby serca. Kombatantom na święta” to projekt, w ramach którego dziś i jutro do 170 kombatantów mieszkających w Małopolsce (100 osób) i na Mazowszu (70 osób) dostarczane będą paczki żywnościowe, środki ochrony osobistej i wigilijne posiłki.

Na jego realizację Stowarzyszenie Odra-Niemen – Oddział Małopolski pozyskało środki z Ministerstwa Obrony Narodowej przy udziale Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu. Partnerem akcji jest wojewoda małopolski Łukasz Kmita, 11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej i Służba Więzienna.

– Chcemy, by Kombatanci wiedzieli, że o nich pamiętamy i ogromnym szacunkiem darzymy ich postawę oraz życiowe wybory. I właśnie teraz szczególnie, w okresie przedświątecznym, pragniemy to wyrazić, przekazując paczki. To symboliczne gesty pamięci i wsparcia. Z potrzeby serca. Bo pamięć jest zobowiązaniem. Dziękuję Stowarzyszeniu Odra-Niemen za kolejną inicjatywę, która pokazuje, jak należy rozumieć tę zasadę. Dziękuję też za niezwykle ważną umiejętność jednoczenia wielu podmiotów wokół wspólnej idei – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

– Ze względu na trwającą i rozwijającą się pandemię koronawirusa tym bardziej czujemy się w obowiązku otoczyć opieką i wsparciem naszych Kombatantów. Jednak z uwagi na sytuację, aby nie narażać Kombatantów na możliwość zakażenia, nie planujemy zorganizowania dla nich wspólnego spotkania świąteczno-wigilijnego. Paczki zawierają m.in.: słodycze, kawę i herbatę, wędliny, konserwy, makarony, mąkę, cukier, bakalie, owoce, opłatek, życzenia świąteczne, świecę. Są rozwożone po domach Kombatantów przez wolontariuszy – mówi Tomasz Konturek, który z ramienia małopolskiego oddziału Stowarzyszenie Odra-Niemen koordynuje akcję w województwie małopolskim.

20211218 Pani Zofia 20211218 Pani Zofia 20211218 Pani Zofia 20211218 Pani Zofia 20211218 Pani Zofia 20211218 Pani Zofia 20211218 Pani Zofia 20211218 Pani Zofia
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj