Wojewoda małopolski Łukasz Kmita gościem Tematów Dnia
2021-12-29

- Premier Mateusz Morawiecki ogłosił kolejne edycje Polskiego Ładu w ramach Programu Inwestycji Strategicznych. Zachęcam wszystkie Jednostki Samorządów Terytorialnych oraz ich związki do składania wniosków. Nawet 95 procent dofinansowania i ogromne możliwości– mówił w programie „Tematy Dnia” wojewoda małopolski Łukasz Kmita, który na antenie TVP3 Kraków, jednocześnie, złożył życzenia noworoczne wszystkim Małopolanom.


Wczoraj do mieszkańców powiatu nowotarskiego został rozesłany alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa o złej jakości powietrza. Wojewoda Małopolski zaapelował do mieszkańców o ostrożność i skierował prośbę o skorzystanie z dofinansowań, jakie oferuje Polski Rząd.

- Ponad 700 mln złotych z programu Czyste Powietrze trafi do Małopolski na wymianę pieców, tzw. „kopciuchów”. Rząd cały czas myśli o naszym zdrowiu i bezpieczeństwie, a Ja zachęcam wszystkich Małopolan byśmy sięgnęli po ten projekt.(…) Nie palmy śmieciami i innymi substancjami, które są niezdrowe, przejdźmy na ekologiczny i bezpieczny system ogrzewania- podkreślił wojewoda.

Kolejnym tematem poruszonym w czasie trwania audycji były kwestie dotyczące pandemii. Wojewoda zapewnił również o wsparciu jakie otrzymają szpitale.

- Łapiemy oddech po 4 fali. Dokładnie dwa tygodnie temu mieliśmy 321 więcej pacjentów na łóżkach covidowych niż teraz. Premier Mateusz Morawiecki zdecydował o wsparciu dla małopolskich szpitali, które trafiły do Wojewody, to kwota w wysokości około 50 mln na kolejne dozbrajanie szpitali w naszym województwie- mówił przedstawiciel rządu w terenie, który zaapelował do Małopolan o odpowiedzialne podejście do kwestii szczepień.

- Jest duże zmęczenie wśród personelu medycznego, ale jest też nadzieja na to, że szczepienia spowodują, że pacjentów hospitalizowanych będzie coraz mniej. Dane z ostatnich tygodni pokazują, że szczęśliwie, tych pacjentów w małopolskich szpitalach jest trochę mniej – zakończył wojewoda małopolski.

Zachęcamy do obejrzenia całej rozmowy.tematy dnia4tematy dnia 3tematy dnia 2
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj