Łukasz Kmita gościem „Tematów dnia”
2022-01-21

- Od samego początku wykrycia wariantu „Omicron” w naszym województwie zanotowaliśmy 99 przypadków, w tym aż 76 z nich odnotowaliśmy w czwartek. W ciągu najbliższych tygodni spodziewamy się gwałtownego wzrostu zakażeń – mówił w „Tematach dnia” na antenie TVP3 Kraków wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

W programie poruszono kwestie zmiany na stanowisku Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Podsumowano także aktualną sytuację epidemiczną oraz rozpoczynającą się V falę pandemii.

- W czwartek w godzinach przedpołudniowych wpłynął wniosek pani Dominiki Długosz o rezygnację ze stanowiska. Ja ten wniosek przekazałem do stosownych służb, został on przyjęty i jednocześnie wskazałem osobę niezwykle kompetentną na to stanowisko, panią Joannę Florkiewicz-Kamieniarczyk - mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Przedstawiciel rządu w terenie zaapelował do wszystkich mieszkańców Małopolski o szczepienia.

- Musimy panować nad sytuacją i robię wszystko, aby Małopolanie mogli czuć się bezpieczni. Apeluję do wszystkich – szczepmy się. Zróbmy to jak najszybciej. Lekarze podkreślają, że osoby, które się zaszczepiły przechodzą COVID bezobjawowo, albo proces hospitalizacji jest dużo lżejszy – podkreślił Łukasz Kmita, zaznaczając jednocześnie, że będą wzmożone patrole służb: Policji, Straży Miejskiej i Inspekcji Sanitarnej.

Zachęcamy do obejrzenia całego programu.

20220121_tematy dnia 20220121_tematy dnia 20220121_tematy dnia
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj