Z wizytą w gminie Lipinki
2022-02-21

Dziś w Rozdzielu w powiecie gorlickim otwarto Ośrodek Wsparcia i Aktywizacji Osób Starszych. W uroczystości uczestniczył II wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz, który podczas wizyty uhonorował odznaczeniami państwowymi mieszkańców gminy Lipinki zasłużonych w działalności społecznej, w krwiodawstwie i ochronie przeciwpożarowej.

Ośrodek Wsparcia i Aktywizacji Osób Starszych został otwarty w dawnym budynku Szkoły Podstawowej w Rozdzielu.

- To bardzo ważne, aby powstawały takie miejsca jak Ośrodek Wsparcia i Aktywizacji Osób Starszych. Gratuluję samorządowi podjęcia dobrej decyzji o uruchomieniu tej instytucji. Jestem przekonany, że Ośrodek bardzo przysłuży się seniorom. Rząd Premiera Mateusza Morawieckiego stawia mocny akcent na politykę senioralną. Świadczą o tym rządowe programy takie jak „Senior+”, trzynasta i czternasta emerytura oraz Polski Ład, dzięki któremu w portfelach mają więcej zarówno emeryci, jak i renciści – mówi wicewojewoda Ryszard Pagacz.

Podczas wizyty w gminie Lipinki wicewojewoda – w imieniu prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy – wręczył trzy Brązowe Krzyże Zasługi.

- Za zasługi na rzecz honorowego krwiodawstwa i krzewienie idei czerwonokrzyskiej; za działalność dla społeczności lokalnej i pracę na rzecz ochrony przeciwpożarowej – za to dziś w imieniu Prezydenta RP wręczyłem Brązowe Krzyże Zasługi. Gratuluję wszystkim odznaczonym. Państwa działalność to chwalebny przykład dla młodych pokoleń oraz wzór zaangażowania i aktywności na rzecz małych ojczyzn – podkreśla wicewojewoda Ryszard Pagacz.
***
Krzyż Zasługi – ustanowiony w 1923 r., nadawany jest osobom, które położyły zasługi dla państwa lub obywateli, spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom, ofiarną działalność publiczną, ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną. Krzyż Zasługi może być nadany tej samej osobie w każdym stopniu dwukrotnie. Więcej informacji o odznaczeniu.Lipinki2Lipinki1
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj