W Małopolsce jesteśmy razem z Ukrainą!
2022-02-22

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita oraz marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski deklarują pełną solidarność z Ukrainą.
 
- Ukraina ma prawo do suwerenności, prawo do podążania własną drogą, do autonomicznych wyborów. Polacy rozumieją to w sposób szczególny i solidaryzują się z obywatelami Ukrainy. Prawo wolnego państwa do integralności terytorium zostało naruszone. Myślami jesteśmy teraz z Ukrainą. Jesteśmy też gotowi na różne scenariusze i będziemy wspierać Ukraińców. Potrzeba nam solidarności i jedności. Małopolska jest teraz z Ukrainą - mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

- Bezpieczeństwo Małopolan to nasz absolutny priorytet. Dziś stajemy w obliczu napiętej sytuacji międzynarodowej, w której powinniśmy być blisko naszych sąsiadów - mieszkańców Ukrainy. To moment, w którym oczy całego świata powinny spojrzeć w kierunku Ukrainy, ale co najważniejsze, w tej sytuacji musimy okazać pełną solidarność z obywatelami tego kraju. Jako samorząd województwa deklarujemy pełne wsparcie dla Ukrainy i zapewniamy, że mieszkańcy tego kraju znajdą - w chwili zagrożenia - schronienie w naszym regionie - podkreśla marszałek Witold Kozłowski.

20220222 Razem jesteśmy z Ukrainą3
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj